Дивізіон Нафта з початку року знешкодив майже півсотні врізок до трубопроводів з нафтою та газоконденсатом

З початку 2021 року підрозділ безпеки дивізіону «Нафта» та кваліфіковані охоронники спеціалізованого ДП «Нафтогазбезпека» НАК «Нафтогаз України» виявили 43 зловмисні «врізки», 2 підготовки до «врізок» з відводами в нафтопроводи і конденсатопроводи та 1 замасковану ємність для забору та зберігання викраденого газоконденсату.

Зокрема порівняно з 2020 роком вдалось виявити майже вдвічі більше зловмисних «врізок» на об’єктах Управління з переробки газу та газового конденсату (УПГГК). Загальна довжина виявлених відводів становить понад 18 км.

«Дивізіон «Нафта» продовжує впроваджувати сучасну систему безпеки задля належного рівня антитерористичної безпеки та збереження товарно-матеріальних цінностей на об’єктах підприємств дивізіону, в рамках реалізації корпоративної функції «Безпека Групи Нафтогаз». Дані про події, що відбуваються на об’єктах, збираються та аналізуються в єдиній точці – Центрі моніторингу дивізіону «Нафта» — та передаються до Центру кіберзахисту НАК «Нафтогаз України». Це дозволяє значно швидше реагувати на загрози та вчасно їх попереджати. Центр моніторингу координує та безперервно керує нарядами охорони в режимі «онлайн» з використанням новітніх засобів. Підрозділи безпеки дивізіону «Нафта» перебувають в постійній готовності до реагування «24/7», – зазначили у службі безпеки дивізіону.

За кожним фактом підприємства Нафтогазу, як потерпіла сторона, звертаються до правоохоронних органів. Працівники підрозділу безпеки дивізіону «Нафта» здійснюють супроводження ходу розслідування кримінальних проваджень до винесення зловмисникам вироку в суді.

Складність виявлення злочинних втручань в роботу магістрального трубопровідного транспорту України і спроб крадіжок нафти і газового конденсату спричинена налагодженою мережею зловмисників та їх високою обізнаністю у проектуванні «врізок» таким чином, що виявити їх традиційними методами вкрай важко.

Зазвичай крадіжки ретельно плануються: злочинці мають налагоджену збутову та агентурну мережу, використовують елементи розвідки та конспірації, сучасні методи і технічні рішення (установки направленого горизонтального буріння, траншеєкопачі, рукави високого тиску, спеціальні резервуари тощо), власний автотранспорт, переобладнаний для перевезення нафтопродуктів, прокладають багатокілометрові замасковані лінії-відводи від «врізок» під автодорогами, залізничними коліями. Замасковані або залегендовані бази для відбору нафти та нафтопродуктів через відводи створюються на території приватних домоволодінь.

З початку вересня 2021 року виявлено 9 зловмисних «врізок» у трубопроводи дивізіону. Серед яких — зловмисне під’єднання до нафтопроводу «Броди – Держкордон» (Львівська обл.) та потрійна «врізка» до нафтопроводу «Снігурівка – Одеса» (Одеська обл.).

Працівники безпеки на 204 км нафтопроводу «Броди – Держкордон» виявили «врізку» та розкопали відвід загальною довжиною 1 631 м (заповнений нафтою). Несанкціонований відвід був прокладений під автодорогою «Київ – Чоп» і вів до приватного домогосподарства. Як вдалось з’ясувати, учасники злочинної групи орендували його, щоб розташувати на території замасковану базу для відбору нафти.

Інші новини