НАК «Нафтогаз України» у І кварталі 2023 року отримала чистий прибуток у сумі 7,7 млрд грн

НАК «Нафтогаз України» – материнська компанія Групи Нафтогаз, у І кварталі 2023 року отримала чистий прибуток у розмірі 7,7 млрд грн. Це значний результат, враховуючи, що за аналогічний період минулого року компанія отримала чистий збиток у сумі 24,6 млрд грн.

Відповідно до даних, відображених у консолідованій фінансовій звітності Групи Нафтогаз за 3 місяці 2023 року, консолідований операційний прибуток Групи Нафтогаз у І кварталі 2023 року склав 3,4 млрд грн. При цьому за аналогічний період минулого року Група мала консолідований операційний збиток у сумі 57 млрд грн.

Групі вдалося також суттєво покращити консолідований фінансовий результат. Так, чистий збиток у І кварталі 2023 року склав 1,4 млрд грн, у той час, як за аналогічний період минулого року він складав 57,6 млрд грн.

Отримання операційного прибутку – важливий показник сталості бізнесу. Це значне досягнення, враховуючи війну та ті стартові позиції, з яких ми розпочинали роботу», – підкреслив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

Звітність також свідчить, що основні звітні сегменти Групи Нафтогаз показали чистий операційний прибуток за результатами І кварталу 2023 року.

Слід також додати, що протягом січня-березня 2023 року до зведеного бюджету України підприємствами Групи Нафтогаз було сплачено податків на суму 26 млрд грн, що складає понад 7% усіх податкових надходжень держави за відповідний період.

При цьому в квітні 2023 року Група успішно завершила опалювальний сезон 2022/2023 років в умовах дії ПСО, не отримавши жодного додаткового фінансування від держави. Більш того, навіть без додаткової підтримки Група не лише втримує, а й збільшує видобуток українського газу в умовах війни.

Інші новини