Україна зробила послуги зберігання газу в ПСГ ще зручнішими та доступнішими

Відтепер клієнти українських ПСГ зможуть закачувати та викачувати свій газ зі сховищ у зручний час та спосіб. Відповідні зміни до Кодексу газосховищ затвердила Національна комісія з регулювання ринків енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Скористатися новими послугами замовники зможуть з 1 червня 2024 року. 

«Один з основних пріоритетів Групи Нафтогаз – збільшити обсяг газу, який іноземні енергетичні компанії зберігатимуть в українських підземних сховищах у 2024 році. Цьогоріч ми прагнемо значно збільшити кількість палива, яке іноземні компанії зберігають у наших ПСГ. Нові умови – це важливий фактор, який впливає на нашу привабливість для іноземних трейдерів», – зауважив очільник НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов. 

Відтепер замовники послуг зберігання газу мають такі переваги:

  • бронювання гарантованих потужностей не тільки на рік зберігання, а й на будь-яку кількість місяців протягом року зберігання;
  • доступ до газосховищ з правом закачування/зберігання/відбору однакового обсягу газу протягом газової доби.

Постанова НКРЕКП також:

  • розширює періоди розподілу потужностей газосховищ; 
  • надає більший вибір продуктів, зокрема продуктів гарантованої та умовно-гарантованої потужності на період менше одного року; 
  • оптимізує процес взаємодії під час бронювання потужностей. 

«Ми перебуваємо в постійній комунікації як з українськими, так і з іноземними енергокомпаніями та розуміємо, як поліпшити наші послуги зберігання, аби залучати нових клієнтів та мати ще більше переваг на ринку ЄС. Відповідні зміни вже отримали позитивну оцінку Секретаріату Енергетичного Співтовариства та ствердні відгуки клієнтів», – зазначив Роман Малютін, очільник АТ «Укртрансгаз».

Нагадуємо, тарифи на зберігання газу в українських ПСГ залишаться незмінними до 1 квітня 2025 року. 

Інші новини