Група Нафтогаз пропонує вдосконалити механізм продажу нафти власного видобутку і нафтопродуктів

Продаж майже 4 тис. тонн скрапленого нафтового газу (LPG), виставлених на електронні біржові аукціони, було скасовано через відсутність кворуму аукціонного комітету

Продаж майже 4 тис. тонн скрапленого нафтового газу (LPG), виставлених на електронні біржові аукціони 2 та 4 березня 2021 року, було скасовано через відсутність кворуму аукціонного комітету, що здійснює загальне керівництво і контроль за дотриманням умов проведення торгів.

Чинний Порядок організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу затверджено Постановою Кабінету Міністрів України №570 у 2014 році. Він передбачає, що аукціонний комітет із п’яти представників Міністерства енергетики України встановлює умови продажу ресурсу.

На жаль, за останні два роки, через затримки у призначенні членів аукціонного комітету, АТ «Укргазвидобування» було вимушене тричі скасувати проведення аукціонів у період із 26 листопада по 10 грудня 2019 року, з 1 липня по 9 липня 2020 року та з 1 вересня по 8 вересня 2020 року.

Через труднощі, з якими стикаються підприємства Групи при продажу власної нафти і нафтопродуктів, Нафтогаз пропонує вдосконалити регуляторне законодавство.

«У попередні роки Група вже подавала свої пропозиції на розгляд профільного міністерства, однак тоді вони не здобули підтримки. Ми пропонуємо повернутися до проблеми і змінити норми, які не відповідають сучасним вимогам ринку та ускладнюють його ритмічну роботу. Штучні регуляторні бар’єри, встановлені цією постановою, роблять компанії Групи менш ефективними у порівнянні з приватними гравцями та змушують конкурувати із приватним сектором в нерівних умовах», — зазначив Сергій Федоренко, директор з комерційних питань, дивізіон «Нафтогаз Нафта».


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини