Група Нафтогаз збільшила швидкість буріння свердловин на 9%

Таких результатів вдалось досягти, передовсім, за рахунок скорочення непродуктивного часу в процесі бурових робіт

Бурове управління «Укрбургаз», що входить до складу АТ «Укргазвидобування» (Група Нафтогаз), за 5 місяців 2021 року збільшило комерційну швидкість⃰ буріння свердловин до 794 метрів на місяць, що на 9% більше показника за аналогічний період минулого року.

При цьому загальна проходка зросла на 12% — до 73 тисяч метрів. Таких результатів вдалось досягти, передовсім, за рахунок скорочення непродуктивного часу в процесі бурових робіт — в 2021 році він зменшився на 4%.

«Результати роботи за п’ять місяців 2021 року — дуже обнадійливі. Особливо, якщо врахувати повільне відновлення світових цін на енергоресурси, пандемію COVID-19 та триваючі процеси реорганізації. За таких умов вдалось не тільки втримати, але й наростити темпи буріння. За майже півроку ми передали в експлуатацію 15 свердловин, 4 з яких — високодебітні, що сумарно дає країні понад півмільйона кубометрів газу на добу», — сказав директор з управління дивізіоном «Технічне забезпечення» Андрій Хоменко.

Наразі з 35 наявних у Нафтогазу бурових верстатів (20 нових та 15 модернізованих) задіяні 29 одиниць — сучасного обладнання достатньо для виконання поточних завдань Групи. Роботи виконують бурові команди, що пройшли навчання на базі світових лідерів з виробництва бурового устаткування. Нафтогаз повністю вивів з експлуатації застарілі та неефективні радянські верстати.

Водночас, компанія продовжує переоснащення на тих напрямках, які цього потребують. Зокрема, відновлено процес закупівлі 10 нових верстатів капітального ремонту свердловин із залученням кредитних коштів ЄБРР. Цільова дата поставки цього обладнання — 4 квартал 2022 року.

⃰Комерційна швидкість визначається як співвідношення кількості пробурених метрів до календарного часу буріння (включно з непродуктивним часом — простоями, ліквідацією аварій).

 

 


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини