Нафтогаз посилює цифрову безпеку у співпраці з Microsoft

Нафтогаз проводить інтеграцію сервісів Microsoft 365 з використанням хмарних технологій
Завдяки цьому процесу Компанії вдалось не тільки об’єднати канали зв’язку для своїх працівників, але й суттєво підвищити рівень захищеності інформації.

«Microsoft продемонстрував попередній успішний досвід роботи в нафтогазовій промисловості і запропонував конкретні безпекові рішення, що корелюються з нашими обмеженнями, завданнями та ІТ-стратегією», – зазначає Марина Квашніна, директор з інформаційних технологій Нафтогазу.

Переваги роботи з Microsoft 365 стали ще більш відчутними у період пандемії COVID-19. Адже сучасні сервіси дозволили команді Нафтогазу залишатися на зв'язку, використовуючи ефективні інструменти, що забезпечуються безперебійну роботу бізнесу.

Щомісяця працівники Компанії проводять у Teams понад 1500 зустрічей і здійснюють 3500 аудіо-дзвінків, 1300 співробітників користуються програмами Office 365, а захист комунікацій забезпечують сервіси M365.

Централізація даних відбувається в межах загальної цифрової трансформації Нафтогазу, що передбачає комплексне впровадження IT-рішень в усіх сферах роботи Компанії та її дочірніх підприємств. Впровадження таких змін відповідає концепції «Споживач - Держава - Постачальник», сфокусованій на максимально ефективному та зручному наданні державних послуг та продуктів державних підприємств для українських громадян у цифровому форматі. Зокрема, вже сьогодні побутові споживачі природного газу мають можливості приєднання до тарифних пакетів ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» через додаток «Дія» в онлайн-режимі.

Процес цифровізації Компанії триває з 2018 року, а саме з моменту створення підприємства «Нафтогаз Цифрові Технології» (Naftogaz Digital Technologies) — першого в держсекторі внутрішнього сервісного ІТ-центру, що надає послуги у сфері інформаційних технологій для Нафтогазу та дочірніх підприємств. За понад три роки внутрішній підрядник успішно реалізував низку проектів на платформі SAP, зокрема, систему SAP S4/HANA для планування ресурсів підприємства, SAP BPC (Business Planning & Consolidation) для підготовки консолідованої фінансової звітності та бізнес планування), у процесі впровадження знаходиться система SAP MDG (Master Data Governance) для управління основними даними компанії. У промислову експлуатацію запустили платформу з управління підбором і розвитку персоналу TMS (Talent Management System). На фінальній стадії знаходиться реалізація проекту з автоматизації торгівлі енергоносіями та управління ризиками ETRM (Energy Trading & Risk Management).

Наразі Нафтогаз також фіналізує процес продовження Меморандуму про співпрацю з Microsoft, підписаний у грудні 2019 року. Меморандум спрямований на подальшу трансформацію ІТ-інфраструктури Компанії і її бізнес-процесів шляхом впровадження інноваційних рішень в галузі хмарних та гібридних технологій, штучного інтелекту, машинного навчання, інформаційної безпеки, оптимізації видобутку, управління персоналом та інших напрямків.

Інші новини