Андрій Коболєв шкодить репутації НАК «Нафтогаз України», розповсюджуючи завідомо неправдиву інформацію

Колишній очільник НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, зумисно розповсюджуючи завідомо неправдиву інформацію, шкодить репутації національної компанії, а відтак – і репутації країни загалом. Особливо чутливим це є за поточних політичних та міжнародних обставин.

На цьому наголосили в прес-службі Нафтогазу.

Йдеться про твердження А. Коболєва, яке він висловив в інтерв’ю виданню «Forbes Україна» стосовно того, що компанія не виплатила йому компенсацію та бонуси в повному обсязі.

НАК «Нафтогаз України» є відповідальною компанією, що вчасно та в повному обсязі виконує всі взяті на себе зобов’язання. Наголошуємо, що при звільненні з компанії А. Коболєв отримав всі виплати, передбачені його контрактом та законодавством України. Загальна сума премії, яку отримав А. Коболєв  «за перемогу над «Газпромом» в Стокгольмському арбітражі», склала 599,6 млн грн.

Так, у 2018 році пану Коболєву було нараховано та виплачено першу частину премії у розмірі 261 млн. грн. Наразі триває розгляд кримінальної справи щодо правомірності нарахування та виплати вищезгаданої першої частини премії. Ключове – премія значно перевищувала граничний показник винагороди, визначений Урядом для нього як керівника компанії, 100% акцій якої належать державі в особі Уряду України. 

Другу частину премії пан Коболєв автоматично, тобто без участі нового керівництва,  отримав у 2021 році після дострокового припинення повноважень як голови правління НАК «Нафтогаз України» згідно з банківською гарантією відповідно до умов додаткової угоди до трудового контракту, що була підписана А. Коболєвим та головою Наглядової ради, Клер Спотісвуд, у березні 2020 року, а також відповідно до умов цієї банківської гарантії щодо виплати такої премії, що були затверджені Наглядовою Радою компанії у квітні 2020 року.

Такий незвичайний механізм отримання паном Коболєвим грошей від національної компанії очевидно пов’язаний з його прагненням гарантувати собі ці виплати. Але окрім юридичних аспектів, виникає багато запитань і до морально-етичного виміру. Пан Коболєв отримав більшу частину премії, що призначалася для всієї команди, яка працювала над Стокгольмським арбітражем, незважаючи на те, що він безпосередньо навіть не керував цим напрямом. При цьому А.Коболєв гарантував тільки собі виплату другої частини премії через механізм безвідкличної банківської гарантії в той час, коли він, через очевидне прагнення зберегти свою посаду, не виплачував премію іншим співробітникам компанії, які безпосередньо займалися Стокгольмським арбітражем і забезпечили отримання компанією 5 млрд доларів від Газпрому за рішенням арбітражу. Отже, справедливість нарахування премії А.Коболєву є сумнівною, як і механізм її виплати.

Загалом в цій історії вбачається конфлікт на рівні цінностей: «совок» проти професіоналізму, меритократії та гідності. А.Коболєв взяв собі найбільшу частину премії, прогарантував виплату тільки для себе, і до речі, в доволі екзотичний спосіб за підтримки Наглядової ради, проігнорувавши внесок команди, яка працювала роками вдень і вночі в цій битві.

В підсумку – перед правоохоронними органами стоїть питання законності та процедури нарахування премії, перед суспільством - етичності її розмірів. На рівні країни – знівельовано вагу перемоги і гордість за тих, хто зміг здолати «Газпром» і Путіна.

А важливість такої перемоги зараз є особливо відчутною.

«Нафтогаз» переміг «Газпром» на зовнішній арені, але став жертвою «совка» на рівні керівництва в особі А.Коболєва.

НАК «Нафтогаз України» вважає твердження А.Коболєва завідомо неправдивими, непорядними та такими, що шкодять репутації компанії та підривають довіру до неї.

Компанія очікує на публічне спростування А.Коболєвим своєї заяви.

Інші новини