Конгрес США здатен зупинити «Північний потік-2» через введення додаткових санкцій — Юрій Вітренко

Про це голова правління Нафтогазу заявив у коментарі агентству Bloomberg

Ухвалення додаткових санкцій, що наразі перебувають на розгляді Конгресу США, здатне зупинити проект «Північний потік-2» навіть на актуальній стадії його реалізації, заявив голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в коментарі агентству Bloomberg.

«Додаткові санкції США, які зараз розглядають обидві палати Конгресу, досі здатні зупинити будівництво Північного потоку-2», — сказав він.

Юрій Вітренко підкреслив, що дії США та ЄС щодо геополітичного проекту Кремля є реальним індикатором відданості Заходу власним принципам. «Завершення «Північного потоку-2» означатиме перемогу Путіна і удар по авторитету США у Східній Європі», — сказав голова правління Нафтогазу.

Він додав, що побудова цього обхідного трубопроводу відкриє двері для повномасштабної воєнної агресії Росії, адже транзит газу через Україну наразі є потужним стримуючим фактором. «Найгірший сценарій завершення «Північного потоку-2» — це не просто втрата значної частини ВВП для України з 2024 року, але й значний ризик повномасштабної війни», — підсумував Юрій Вітренко.


 
Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини