Коректність фінрезультатів Нафтогазу за I квартал викликає сумніви, може йтися про збитки до 105 млрд грн – Юрій Вітренко

Коректність фінансових результатів Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», відображених у звітності за I квартал 2021 року, викликає сумніви – може йтися про збитки до 105 млрд грн, заявив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко в інтерв’ю «РБК-Україна»

Коректність фінансових результатів Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», відображених у звітності за I квартал 2021 року, викликає сумніви – може йтися про збитки до 105 млрд грн, заявив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Зараз триває дискусія щодо відображення у звітності за півріччя двох проблем, які були і в першому кварталі. Якщо б у повному обсязі вони були відображені у звітності за перший квартал, то замість прибутку був би показаний збиток для держави, як власника НАКу, до 105 млрд грн», – сказав він.

Юрій Вітренко пояснив, що, по-перше, йдеться про відображення фінансового стану підприємств теплокомуненерго, який вже на момент формування звітності за I квартал не давав твердих підстав розраховувати на погашення ними заборгованості за спожитий газ.

«По-друге, це заборгованість НАКу перед Укрнафтою за відібраний газ. На момент складання звітності за перший квартал 2021 року могло бути зрозуміло, що Укрнафта вимагатиме його повернути, і є підстави оцінювати відповідні зобов’язання НАКу за поточною ринковою ціною», – зазначив голова правління Нафтогазу.

Він підкреслив, що звітність компанії за перший квартал 2021 року, яка була сформована за попереднього менеджменту Нафтогазу, не була належним чином перевірена аудиторами.

«Треба використовувати звітність, перевірену аудитом. Інакше реальні збитки можуть перетворюватися в «намальований прибуток» через бажання менеджменту розповісти про прибуток і показати нібито хороший результат, щоб отримати якомога швидше бонус, а відображення збитків перенести на потім», – підсумував Юрій Вітренко.

Голова правління Нафтогазу також зазначив, що прорахунки у програмі видобутку газу, які були допущені менеджментом компанії у минулі роки, наразі призводять до значних витрат Україною коштів на імпорт.

«Ми зараз як країна платимо дуже високу ціну за провали, наприклад, у видобутку 2019-2021 років. Якщо програма видобутку була б виконана хоча б в частині вже старих ділянок, то НАК цього літа не імпортував би газ на $2 млрд», – сказав Юрій Вітренко.

 

Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»

 

Інші новини