Нафтогаз та Держсекретар Відомства Федерального канцлера ФРН обговорили напрямки співпраці – Олексій Чернишов

Державні гарантії для роботи німецьких енергетичних компаній на українському ринку під час війни, залучення німецької експертизи для аналізу проектів Нафтогазу та постачання німецького обладнання для підтримки роботи української групи компаній.

Ці питання обговорили Олексій Чернишов, очільник НАК «Нафтогаз України», та Йорг Кукіс, Державний секретар у Відомстві федерального канцлера Німеччини на онлайн-зустрічі 1 березня 2023 року.

Збільшення обсягів видобутку українського газу сприятиме зменшенню залежності ЄС від російського блакитного палива та зміцненню енергетичної безпеки його держав-членів. Для цього уряду Німеччини варто розглянути фінансову підтримку та інші фінансові гарантії для німецьких компаній, які розглядають участь в українських проектах із видобутку газу», — сказав Олексій Чернишов.

Сторони також обговорили потреби нафтогазового сектору України, які виникли у зв’язку з повномасштабним вторгненням. Очільник НАК «Нафтогаз України» зазначив:

Минув рік з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Ми вистояли. Однак війна триває і нам необхідна допомога Німеччини як одного з наших ключових партнерів. В першу чергу, йдеться про постачання Україні обладнання для стабільного видобутку вуглеводнів та залучення досвіду німецького нафтогазового сектору для здійснення оцінки проектів Нафтогазу».

Окремим питанням зустрічі було впровадження альтернативної енергетики Нафтогазом. В цьому контексті Олексій Чернишов сказав:

Попри повномасштабну війну, Нафтогаз продовжує виконувати стратегію групи компаній у сфері відновлюваної енергетики. Ми вже впровадили п’ять проектів, зокрема один – за цей рік війни. Зараз працюємо над новими, серед яких — проект з видобутку водню, над вивченням перспектив якого працюємо з німецькою компанією RWE. Відкриті до партнерств і з іншими німецькими компаніями також у напрямках вітроенергетики, видобутку біометану та вироблення теплової енергії з біомаси».

Довідково

Відомство Федерального канцлера Федеративної Республіки Німеччини (ФРН) – вищий федеральний орган, який допомагає Федеральному канцлеру ФРН в виконанні його обов'язків.


 

Інші новини