Нафтогаз має достатній ресурс газу для безперебійного забезпечення споживачів в поточному опалювальному сезоні — Юрій Вітренко

Нафтогаз має достатній ресурс газу для безперебійного постачання споживачам в поточному опалювальному сезоні, заявив голова правління компанії Юрій Вітренко на прес-конференції в Києві в четвер.

«Одне з головних завдань національної компанії «Нафтогаз України» — забезпечувати Україну газом. Ми забезпечуємо населення як напряму, так і через теплопостачальні підприємства, постачаємо газ бюджетним організаціям, комунальним закладам охорони здоров’я. Якщо врахувати власний видобуток, який є у Нафтогазу,  побачимо, що цього опалювального сезону різниця між потребами споживачів компанії та власним видобутком складає 5,1 млрд куб. м. Ця різниця повністю покривається тими запасами газу, які є у Нафтогазу в підземках», — сказав він.

Юрій Вітренко нагадав, що наразі в підземних сховищах (ПСГ) Нафтогазу знаходиться 14,5 млрд куб.м. газу — це на 5% більше, ніж було в підземках на ту ж дату в середньому в 2014-2018 рр. Крім того, компанія має можливість, за потреби, імпортувати газ з країн ЄС.

«Питання щодо додаткових обсягів імпорту буде вирішуватися, з одного боку, враховуючи потреби додаткових клієнтів, наприклад, промислових споживачів, якщо вони звертатимуться. А також з урахуванням особливостей функціонування української ГТС: скільки фізично газу потрібно імпортувати, враховуючи обмеження щодо підйому газу з підземних сховищ на певну добу», — додав голова правління Нафтогазу.

Юрій Вітренко підкреслив, що, окрім належного ресурсного забезпечення, Нафтогаз також дбає про доступність газу для усіх вразливих категорій споживачів.

«Нафтогаз забезпечує не тільки фізичну безпеку постачань, щоб українцям вистачало газу та було тепло в оселях — ми забезпечуємо споживачів газом за цінами, які доступні та набагато нижчі за поточні спотові. Нафтогаз реалізує газ для споживачів за ціною 7,42 грн за куб м на оптовому ринку, тоді як спотові ціни вже сягнули 70 грн за куб.м. Таким чином, Нафтогаз захищає людей в період турбулентності та рекордно високих цін», — підсумував голова правління компанії.

Інші новини