Нафтогаз готовий викупити увесь обсяг газу, запропонований приватними видобувниками – Олексій Чернишов

Група Нафтогаз готова викупити увесь обсяг газу, який українські приватні видобувники запропонують ринку у 2024 році – це необхідний крок для підтримки загальноукраїнського видобутку в умовах війни.

На цьому наголосив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов на зустрічі з представниками українських видобувних компаній сьогодні, 12 квітня 2024 року, у Києві.

В умовах війни та постійних ворожих атак для України критично важливо зберігати енергетичну незалежність та збільшувати власний видобуток. Група Нафтогаз робить все для цього, зокрема минулого року нам вдалось суттєво збільшити обсяг нашого видобутку. Але загальний результат залежить від усіх компаній, що зараз працюють в Україні. Ми розуміємо, що видобуток потребує інвестицій. Тому вам необхідно реалізувати свій ресурс по конкурентній ціні. Ми готові викупити його», – зазначив Олексій Чернишов. 

Він також наголосив, що як і минулого року компанія планує робити все у прозорий спосіб – через механізми Української енергетичної біржі. 

Минулого року співпраця з Нафтогазом продемонструвала свою ефективність. Всі процеси відбувались прозоро та чітко, оплати приходили вчасно», – відзначила Людмила Кучменко, генеральний директор української приватної газовидобувної компанії «Гео-Альянс».

Окрім планів щодо співпраці на 2024 рік, йшлося також про умови, які має створити держава для підтримки українського видобутку. Зокрема, щодо своєчасного та прозорого отримання спецдозволів на видобуток та інших процедурних моментів.

Те, що сьогодні відбувається з Укрнафтобуріння – дуже негативний фактор для української енергетики. Через це країна щороку втрачає приблизно півмільярда кубометрів газу, які б змогли зробити нас сильнішими та стійкішими в умовах війни», – додав очільник Групи Нафтогаз.

Нагадуємо, що у 2023 році Група Нафтогаз придбала через Українську енергетичну біржу близько 1 млрд куб. м газу українських приватних видобувників.

Інші новини