Нафтогаз оголосив переможців в освітньому конкурсі грантів «Енергія розвитку» на 5 млн грн

Переможцями конкурсу грантів «Енергія розвитку» від Нафтогазу стали 50 проєктів з 11 областей України, на території яких компанія здійснює свою діяльність з видобутку газу. Кожна з них отримає по 100 тис. грн на реалізацію проєктів розвитку для покращення життя в громаді. Конкурс проєктів тривав з кінця січня, а реалізувати й презентувати проєкти громади мають до кінця жовтня поточного року.

Кожна з них отримає по 100 тис. грн на реалізацію проєктів розвитку для покращення життя в громаді. Конкурс проєктів тривав з кінця січня, а реалізувати й презентувати проєкти громади мають до кінця жовтня поточного року.

Метою конкурсу було дати громадам знання та навички, які допоможуть їм розробляти та впроваджувати соціальні проєкти не тільки в межах конкурсу, але й в щоденній роботі. Представники громад отримали знання у сфері сталого розвитку, проєктного управління, фандрайзингу, фінансового менеджменту, фінансового планування та ін. Проєкти - переможці направлені на забезпечення якості освіти, здорового способу  життя та розвитку інфраструктури громади.

«Нам не байдуже майбутнє громад території нашої присутності. Ми спільно працюємо пліч-о-пліч майже щодня. Ми спостерігаємо, як громади рухаються, як розвиваються. Ми дуже хочемо, щоб кожна гривня місцевих бюджетів, в тому числі і наші рентні платежі, витрачалися ефективно. Для реалізації ефективних та якісних проєктів потрібно постійно вдосконалюватися та навчатися. Тому наш конкурс ми побудували на навчальних модулях. Наша головна мета – навчити громади ефективному місцевому управлінню,» ─ зазначив В’ячеслав Чаус, заступник генерального директора із земельних та соціальних питань АТ «Укргазвидобування» (Нафтогаз)

Громади пропонують створити освітні простори, покращити надання медичної допомоги в своїй громаді, створити умови для заняття спортом, вирішити проблеми безпритульних тварин та екології, які має громада.

Освітнім партнером конкурсу виступив Інститут партнерства та сталого розвитку. Для формування грантової заявки представники громад проходили навчання впродовж 2 місяців, яке складалось з восьми модулів, серед іншого громади отримали знання про сталий розвиток, основи управління проєктами, як створювати проєкт та управляти його бюджетом.

«​Дякую Нафтогазу за такий потужний і масштабний освітній проєкт. Знання, які громади отримали під час навчання, передадуться наступним командам та стануть інструментом для сталого розвитку громади. Я рада, що сталий розвиток став популярною ініціативою. Бо сталий розвиток – це про те, що ми залишимо нашим нащадкам. Усі разом ми показали приклад командної роботи і партнерства. Державна компанія, громада і бізнес об'єднались заради спільної мети. Сталий розвиток - це ті ідеї, які ми хочемо доносити через ці проєкти. Громади отримали багато знань і навичок, щоб рухатися далі. Цей конкурс - це приклад стратегічного бачення,»  сказала Дар’я Мустафіна, засновниця та керівниця Інституту партнерства та сталого розвитку, експертка з проєктного менеджменту та фандрейзингу.

Розвиток громад, на території яких працюють підприємства Нафтогазу, є одним з головних завдань в межах корпоративної соціальної відповідальності компанії. В регіональних представництвах компанії працюють підрозділи регіонального розвитку, які детально знають проблеми і потреби кожної громади.

«​Дякую всім представникам громад та місцевого самоврядування, які брали активну участь в конкурсі. Дякую всім, хто вклав в назву «Енергія розвитку» сенс. Ми далі працюємо в межах нашої корпоративної соціальної відповідальності. Проєкти, які не виграли сьогодні, ми обов'язково розглянемо і поспілкуємося з представниками громад. Дякую учасникам та бажаю швидкості у реалізації ваших проєктів. Сподіваюсь, що з завтрашнього дня ви почнете  втілювати у життя потрібні та цінні для своїх громад проєкти,» ─ зазначила Марія Куруа, начальниця відділу регіонального розвитку ГПУ «Полтавагазвидобування».

Це вже не перший конкурс, який Нафтогаз проводив, тож громади активно відгукнулись та надіслали у першому етапі 306 заявок на участь, серед яких спочатку було відібрано 90, і вже зараз визначено 50 переможців.

​«Дякую тренерам та менторам за навчання та терпіння. Та енергія, яку ви нам давали, дає нам можливість рухатися. Бажаю всім не тільки перемогти в цьому конкурсі, але й застосовувати свої знання в подальшому,» ─ зазначила представниця ​Новокалинівської міської громади Львівської області.

Нагадаємо, що раніше Нафтогаз провів конкурс ідей серед школярів «Мій проєкт для громади».

Інші новини