НАК «Нафтогаз України» сплатила до державного бюджету 3,9 млрд грн дивідендів

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» за результатами діяльності в 2021 році отримала чистий прибуток в розмірі 12 млрд грн, що у 5,4 рази перевищує планові показники, затверджені Урядом як акціонером компанії.

Про це свідчить консолідована фінансова звітність НАК «Нафтогаз України», складена у відповідності до міжнародних стандартів та перевірена незалежними аудиторами.

«Нафтогаз став прибутковим у 2021, і це дає нам змогу допомагати Україні вистояти у надважких умовах війни зараз, у 2022 році», - наголосив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

У березні Компанія сплатила до державного бюджету дивіденди у сумі 2,3 млрд грн —  95% обсягу чистого прибутку, передбаченого фінансовим планом на 2021 рік.

У червні Компанія опублікувала консолідовану фінансову звітність НАК «Нафтогаз України», складену у відповідності до міжнародних стандартів та перевірену незалежними аудиторами, в якій прибуток у 5,4 рази перевищує планові показники, тому Компанія мала доплатити дивіденди. Водночас вчора, 1 липня 2022 року, Кабінетом міністрів України було схвалено рішення про зменшення базового нормативу дивідендів з 95% до 30%. Відтак, Нафтогаз перерахував до держбюджету ще 1,6 млрд (додатково до 2,3 млрд, сплачених у березні).

Загалом Компанія сплатила до державного бюджету 3,9 млрд грн дивідендів, що складає 30% чистого прибутку за 2021 рік.

8,5 млрд грн (65% прибутку) за рішенням Уряду Нафтогаз спрямує на імпорт природного газу для підготовки до наступного опалювального сезону.

Юрій Вітренко наголосив, що завдяки реформам у 2021 році, Нафтогаз має ресурс бути донором держбюджету і акумулювати кошти на закупівлю газу на наступну зиму.

«Компанія є надійною опорою державі навіть в умовах війни», —  акцентував очільник Нафтогазу.

Нагадаємо, що у 2020 році збиток НАК «Нафтогаз України» склав 19 млрд грн, у першому кварталі 2021 року компанія також демонструвала збитковість на рівні 10 млрд грн. Але вже у другому кварталі 2021 року, після зміни керівника Нафтогазу, компанія переламала негативний тренд і продемонструвала 8,5 млрд грн прибутку.

Торік компанія перерахувала до державного бюджету 116 млрд грн —  на 12,6% більше, ніж у 2020 р. Нафтогаз сьогодні забезпечує третину податкових надходжень до бюджету України. За 5 місяців поточного року у складних воєнних умовах Компанія спрямувала до бюджету 47 млрд грн (третина податкових надходжень до державної казни).

Інші новини