Нафтогаз реорганізує функцію закупівель

В процесі трансформації Групи Нафтогаз, НАК «Нафтогаз України» було прийнято рішення про зміну системи закупівель та їх виведення в окрему корпоративну функцію, що централізовано відповідатиме за закупівлі Групи ...

В процесі трансформації Групи Нафтогаз, НАК «Нафтогаз України» (далі — Компанія) було прийнято рішення про зміну системи закупівель та їх виведення в окрему корпоративну функцію, що централізовано відповідатиме за закупівлі Групи та підпорядковуватиметься безпосередньо виконавчому директору.

Ця реформа забезпечить миттєвий позитивний ефект: оновлена структура функції відповідатиме кращим міжнародним стандартам та дозволить консолідувати всю закупівельну експертизу в єдиному місці, а також забезпечить пряму та незалежну підзвітність правлінню Компанії.

Основним пріоритетом оновленої корпоративної функції залишатиметься вдосконалення механізмів закупівель зі збереженням системи категорійного управління. Також з 1-го березня 2021 року розпочинає роботу Головна рада з контрактування (Major Contract Board) та ради з контрактування юридичних осіб (Local Contract Boards), — органи, що покликані посилити процес нагляду за закупівлями та в цілому забезпечити зростання якості та результативності функції. Ради з контрактування підпорядковуватимуться фінансовому директору Групи.

Функціональна зміна дозволить дивізіону «Технічне забезпечення», якому раніше підпорядковувались закупівлі, зосередитись на управлінні найбільшими інвестиційними та капітальними проектами Компанії, зокрема, на бурових та будівельних послугах, на підвищенні рівня ефективності автоматизації виробничих процесів. Завдяки цим змінам, Групі вдасться краще сфокусуватись на реалізації нових ініціатив — зокрема, розробці Юзівського родовища, УРП-проектів, освоєнні Карпат та шельфу Чорного моря.

Про призначення керівника новоствореної функції буде повідомлено в подальшій комунікації.

«В умовах оновленої стратегії Групи вкрай важливо досягти максимального рівня спеціалізації наших функцій. Саме тому ми відмовляємось від громіздких структур, намагаючись створити організацію з короткою вертикаллю підпорядкування та чіткими зонами відповідальності. Це логічний крок на шляху подальшого розвитку технічних та закупівельних функцій, обоє з яких суттєвим чином впливають на досягнення амбітних цілей Групи. Ми продовжуємо підвищувати рівень прозорості закупівельних процесів та намагаємось залучати до співпраці найкращих постачальників світу» — зазначив Отто Ватерландер, Головний виконавчий директор Групи Нафтогаз. «Я хотів би подякувати дивізіону «Технічне забезпечення» за вдале та ефективне управління функцією закупівель до цього часу», — додав Ватерландер.
 


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»

 

Інші новини