Нафтогаз та Надра України підписали договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ «Надра Юзівська»

Нафтогаз зможе набути остаточного права на зазначену частку після отримання згоди Антимонопольного комітету України на концентрацію

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв та голова правління НАК «Надра України» Тарас Кузьмич 18 грудня підписали договір купівлі-продажу частки розміром 99% у статутному капіталі ТОВ «Надра Юзівська». Це товариство володіє правом на розвідку та видобування вуглеводнів на Юзівській ділянці, розташованій у Донецькій та Харківській областях.

Нафтогаз зможе набути остаточного права на зазначену частку після отримання згоди Антимонопольного комітету України на концентрацію. Крім того, Нафтогаз уклав договір про придбання 1% статутного капіталу ТОВ «Надра Юзівська», який належить дочірньому підприємству НАК «Надра України» «Український геологічний науково-виробничий центр». Внаслідок чого Нафтогаз стане єдиним власником Надра Юзівська.

«Після завершення офіційних процедур ми будемо готові в найкоротші терміни зрушити з місця питання розробки Юзівської площі, яке не вирішувалося роками. З 2016 року ми пропонували Кабінету міністрів відновити роботи на Юзівці й дуже радіємо, що чинний уряд погодився на цей очевидно вірний крок. Бо, з одного боку, ми бачимо у цій ділянці великий потенціал для нарощення ресурсної бази вуглеводнів Компанії. З іншого, ми вже маємо великі напрацювання й унікальну експертизу, адже ведемо діяльність у безпосередній близькості до цієї ділянки. Разом з Урядом, з колегами з НАК «Надра України» ми робимо черговий крок до більш ефективного використання потенціалу надр і збільшення видобутку власного газу нашою країною», — зазначив керівник Нафтогазу Андрій Коболєв.

«З підтримкою Уряду ми зрушили з місця заморожений протягом кількох років проект Юзівської. Це матиме позитивний ефект у багатьох напрямках: створить додаткові робочі місця, ініціює надходження до державного і місцевих бюджетів, стимулюватиме розвиток наближених до лінії розмежування територій. Але найголовніше — сприятиме розвитку мінерально-сировинної бази та збільшенню видобування вуглеводнів в Україні», — підкреслив очільник Надра України Тарас Кузьмич.

Голова Держслужби геології та надр Роман Опімах наголосив: «Покладено початок розблокуванню реалізації угоди про розподіл вуглеводнів на Юзівській площі, площею понад 7,5 тис. км кв, яка перебувала в статусі найбільшої «сплячої» ліцензії десятиліття».

 

Довідково

Юзівська ділянка розташована в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території Донецької та Харківської областей. Площа ділянки — 7,9 тис. кв. км.
16 грудня 2020 року Кабінет міністрів України надав можливість НАК «Нафтогаз України» придбати 100% частки у ТОВ «Надра Юзівська».Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини