Нафтогаз та військовий ліцей ім.Богуна розпочинають освітній проект з кібербезпеки для майбутніх офіцерів

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm, команда розробників додатку для українських військових «Джура» і Центр дослідження безпекового середовища «Прометей» розпочинають підготовку до створення спільного освітнього проекту з інформаційної та кібербезпеки для майбутніх офіцерів ЗСУ.

«Сьогодні, в День захисників і захисниць України, ми розпочинаємо спільний проект, спрямований на розбудову сучасної української армії. Спроможність вчасно ідентифікувати інформаційні та кіберзагрози, гідно їм протистояти – вкрай важливе завдання. Поєднавши зусилля учнів військового ліцею – майбутніх офіцерів, досвід волонтерів і навички фахівців з кібербезпеки Нафтогазу, ми зробимо Україну сильнішою», – зазначив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко.

В межах навчального проекту військові ліцеїсти отримають інформацію про захист персональних даних, безпечний зв’язок та безпеку користування соціальними мережами, здобудуть навички з виявлення ворожої кіберактивності, OSINT-розслідувань, ідентифікації та протидії інформаційним спецопераціям.

Нагадаємо, Нафтогаз розбудовує власний Центр кібербезпеки, який вже сьогодні забезпечує захист інфраструктури національної компанії від близько 800 атак в кіберпросторі щоденно. Центр кібербезпеки входить до Глобального центру взаємодії в кіберпросторі — незалежного хабу кібербезпеки, створеного для ефективного об’єднання державних органів, українських компаній та міжнародних партнерів задля протидії кіберзагрозам.

InformNapalm — міжнародна волонтерська спільнота, до якої входять волонтери з 20 країн світу, що проводять OSINT-дослідження, перекладають та поширюють публікації іноземними мовами, ведуть важливу медійну, дипломатичну і просвітницьку роботу. Місія спільноти InformNapalm: збір доказів та інформування світового співтовариства про реальну роль Російської Федерації в агресії проти України, гібридних конфліктах та спецопераціях в інших частинах світу.

Команда «Джури» – розробники захищеного програмного забезпечення для українських військових та курсу з підвищення рівня обізнаності в інформаційній безпеці.

Центр «Прометей» об’єднує команду експертів, журналістів та волонтерів, які займалися вивченням різних аспектів гібридної війни Російської Федерації проти України починаючи з лютого 2014 року.

 

Інші новини