«Нафтогаз України» оголосила конкурс на закупівлю двох напівпогружних плавучих морських бурових установок

З метою збільшення власного видобутку газу і нафти та реалізації перспективних планів ...

З метою збільшення власного видобутку газу і нафти та реалізації перспективних планів Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» з геологічного вивчення акваторії Прикерченського шельфу, Скіфської та Фороської ділянок, та ділянки Паласа, 28 вересня 2012 року Компанія оголосила проведення процедури відкритих торгів на придбання двох напівпогружних плавучих морських бурових установок. Орієнтовна вартість двох новітніх НПБУ становитиме 1,4 млрд. дол. США, рік виробництва - не раніше 2012 року. Кінцевий термін подання пропозицій – 29 жовтня 2012 року.
Фінансування закупівлі бурових платформ буде здійснюватися за рахунок запозичень Компанії та не вимагатиме залучення бюджетних коштів, які спрямовуються на виконання соціальних програм уряду.
При врахуванні середньої вартості вуглеводневої сировини в 2012 році економічний ефект досягне приблизно 20 млрд. дол. США. Термін окупності проекту складе 7-8 років.
За даними геологічного вивчення значні поклади вуглеводневої сировини Чорноморського басейну знаходяться на середніх глибинах моря, що становлять від 120 до 1000 метрів.
Першочерговим об’єктом для освоєння на середніх глибинах моря (120-1000 м) розглядається ділянка Палласа, яка знаходиться при глибині моря 450-850 метрів. Прогнозовані запаси вільного газу в межах ділянки Палласа складають близько 120 млрд.куб.м газу (у т.ч. українська частина - 86 млрд.куб.м), розчиненого газу – 8,6 млрд.куб.м (у т.ч. українська частина – 8,2 млрд.куб.м), нафти – і газового конденсату – 70 млн.т (у т.ч. українська частина понад - 45 млн. т).
Планується, що на етапі розробки нафтогазоносних об’єктів у Чорному морі буде здійснено буріння близько 200 експлуатаційних свердловин глибиною буріння від 4950м до 6050м.
Досягнення цієї мети можливе лише за умови застосування Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» високоефективного технологічного обладнання для здійснення пошуково-розвідувального та експлуатаційного буріння.
Як повідомлялося раніше, придбані Компанією СПБУ «Петро Годованець» та «Незалежність» дозволяють розробляти мілководні ділянки шельфу Чорного та Азовського морів (до 120 метрів), які, водночас, є найбільш дослідженими.
Придбання Компанією високотехнологічного та ефективного бурового обладнання для здійснення пошуково-розвідувальних робіт та експлуатаційного буріння на мілких (до 120м) та середніх (від 120м до 1000м) глибинах є необхідною умовою для нарощування власного видобутку вуглеводнів, зменшення обсягів закупівлі дорогого імпортованого енергоресурсу та зміцнення енергетичної незалежності нашої держави.
Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

 

Інші новини