«Нафтогаз України» спростовує інформацію ЗМІ щодо зобов'язань поставити 13,1 млрд. куб. м природного газу італійській компанії IUGAS за рішенням Стокгольмського арбітражного суду

За результатами розгляду Стокгольмським арбітражним судом спору між італійською компанією IUGAS і Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».

За результатами розгляду Стокгольмським арбітражним судом спору між італійською компанією IUGAS і Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» 19 жовтня 2010 року і 19 грудня 2012 року були прийняті рішення, згідно з якими рішення про стягнення з Компанії «Нафтогаз України» 13,1 млрд. куб. м природного газу на користь італійської компанії IUGAS не приймалося.

За нездійснення поставок природного газу Компанією «Нафтогаз України» протягом дії контракту Стокгольмський арбітражний суд вирішив наступне:

• у період до 1 вересня 2008 року «Нафтогаз України» не несе відповідальності за нездійснення поставок природного газу в зв'язку з тим, що IUGAS не подавала заявок на його поставку;
• в період з 1 вересня 2008 року по 31 грудня 2010 року відповідальність Компанії «Нафтогаз України» обмежується штрафом у 12,7 млн. доларів;
• в період 2011-2012 рр. «Нафтогаз України» не несе відповідальності за нездійснення поставок природного газу в зв'язку з існуванням обставин, які були поза контролем Компанії.

Стокгольмський арбітражний суд не приймав рішень щодо поставок природного газу в 2013 році (останній рік дії контракту). Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» вимагатиме від видання «Коммерсантъ-Украина» опублікувати спростування недостовірної інформації, поширеної у цій справі.
 
Управління по зв'язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

 

Інші новини