«Нафтогаз України» та Keppel FELS Limited (Сінгапур) підписали договір закупівлі двох напівпогружних бурових установок

Ціна договору становить 1 млрд. 226 млн. доларів США.

Сьогодні Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» та компанія Keppel FELS Limited (Сінгапур) підписали договір на постачання двох напівпогружних плавучих морських бурових установок (НПМБУ). Ціна договору становить 1 млрд. 226 млн. доларів США. Договір набере чинності після виконання сторонами погоджених умов.

Відповідно до умов договору, напівпогружна морська бурова установка повинна бути новою, укомплектованою усім необхідним обладнанням, та мати змогу бурити свердловини глибиною не менше 9000м на глибинах моря до 1000м.

За даними геологічних досліджень, основні запаси вуглеводневої сировини Чорноморського басейну знаходяться саме на глибині від 120м до 1000м. На середніх глибинах моря першочерговими об’єктами для освоєння за допомогою напівпогружних платформ є ділянка Палласа (глибина моря 450-850 м), а для геологічного вивчення – акваторія Прикерченського шельфу, ділянки Скіфська та Фороська. Прогнозні запаси вільного газу в межах ділянки Палласа складають близько 120 млрд.куб.м. газу (у т.ч. українська частина – 86 млрд.куб.м), розчиненого газу – 8,6 млрд.куб.м (у т.ч. українська частина – 8,2 млрд.куб.м), нафти і газового конденсату - 70 млн.т (у т.ч. українська частина – понад 45 млн.т).

Придбання Компанією високотехнологічного та ефективного бурового обладнання для здійснення пошуково-розвідувальних робіт та експлуатаційного буріння на мілких (до 120м) та середніх (від 120м до 1000м) глибинах є необхідною умовою для нарощування власного видобутку вуглеводнів, зменшення обсягів закупівлі дорогого імпортованого енергоресурсу та зміцнення енергетичної незалежності нашої держави.

Після підписання договору, заступник голови правління Компанії Вадим Чупрун привітав компанію Keppel FELS Limited з перемогою у конкурсі та висловив задоволення з приводу подальшої співпраці з такою всесвітньовідомою компанією-виробником морських бурових установок. «Україна сьогодні посилює і закріплює позиції лідера в роботі на шельфі Чорного моря, стає ключовою ланкою в Чорноморському регіоні. Це сучасне обладнання дозволить нам самостійно швидко та ефективно розробляти шельф Чорного та Азовського морів, створити нові робочі місця та виховати висококласних спеціалістів, бути впевненими у досягненні енергетичної незалежності нашої держави»,- сказав він.

Керуючий директор Keppel FELS Limited Вонг Кок Сенг, у свою чергу сказав, що їм дуже приємно допомогти компанії «Нафтогаз України» у досягненні своїх цілей з розробки українського шельфу та запевнив, що ці НПМБУ будуть повністю пристосовані для потреб замовника та матимуть найсучасніше обладнання та технології.

«Для нас велика честь отримати можливість знову співпрацювати з «Нафтогаз України» і виробляти бурові для роботи в акваторії Чорного моря. Ця задача надзвичайно високоточна і є серйозним викликом. І ми переконані, що «Нафтогаз України» зможе успішно працювати з даним обладнанням», - сказав пан Вонг Кок Сенг.

Довідково.
У вересні 2012 року компанія «Нафтогаз України» оголосила відкритий конкурс на поставку напівпогружних бурових установок та розіслала офіційні запрошення на участь у ньому 11 міжнародним та чотирьом українським компаніям, ще п’ять міжнародних компаній самостійно звернулися до «Нафтогаз України» з метою отримання конкурсної документації.

Конкурсні пропозиції на закупівлю двох НПМБУ подали такі компанії: Rigas Kugu Buvetava (Латвія, ціна пропозиції 1 399 600 000 дол.США), Keppel FELS Limited (Сінгапур, ціна пропозиції 1 226 000 000 дол.США), Magic Worldwide LTD (Беліз, ціна пропозиції 1 500 000 000 дол.США), Aida Holding Ltd (Беліз, ціна пропозиції 1 400 000 000 дол.США).

16 листопада ц.р. переможцем процедури закупівлі двох напівпогружних плавучих морських бурових установок (НПМБУ) було визнано компанію Keppel FELS Limited (Сінгапур).
 
Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини