«Нафтогаз України» визнала переможцем закупівлі двох напівпогружних бурових установок Keppel FELS Limited (Сінгапур)

Відповідне засідання Комітету з конкурсних торгів Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" ...

16 листопада 2012 року Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» визнала переможцем процедури закупівлі двох напівпогружних плавучих морських бурових установок (НПМБУ) компанію Keppel FELS Limited (Сінгапур), ціна пропозиції якої становить 1 млрд. 226 млн. доларів США. Відповідне засідання Комітету з конкурсних торгів Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» відбулося сьогодні за участю заступника голови правління Компанії Вадима Чупруна та представників ЗМІ.

Відповідно до умов пропозиції, Keppel FELS Limited повинна побудувати для «Нафтогаз України» дві напівпогружні платформи, які будуть укомплектовані усім необхідним обладнанням для буріння свердловин на глибинах моря до 1000 м. Умовами документації конкурсних торгів передбачено термін поставки НПМБУ не пізніше 31 грудня 2014 року.

Проекти бурових установок розроблено з урахуванням суворих погодних умов експлуатації в Чорному морі, зокрема, мінусових температур і шквального поривчастого вітру. Для цього в стандартні проекти внесено відповідні зміни, передбачено застосування більш міцних марок сталі понтонів, збільшено їх товщину, додатково планується встановити системи підігріву рідин в трубопроводах для запобігання їх замерзанню, внесено зміни в систему кондиціонування та вентиляції побутових та виробничих приміщень.

Довідково.
У вересні 2012 року компанія «Нафтогаз України» оголосила відкритий конкурс на поставку напівпогружних бурових установок та розіслала офіційні запрошення на участь у ньому п’ятнадцятьом міжнародним компаніям, ще п’ять міжнародних компаній самостійно звернулися до «Нафтогаз України» з метою отримання конкурсної документації.

Конкурсні пропозиції на закупівлю двох НПМБУ подали такі компанії: Rigas Kugu Buvetava (Латвія, ціна пропозиції 1 399 600 000 дол.США), Keppel FELS Limited (Сінгапур, ціна пропозиції 1 226 000 000 дол.США), Magic Worldwide LTD (Беліз, ціна пропозиції 1 500 000 000 дол.США), Aida Holding Ltd (Беліз, ціна пропозиції 1 400 000 000 дол.США).

Протягом минулих років компанія «Чорноморнафтогаз» придбала дві самопідйомні морські бурові установки «Петро Годованець» та «Незалежність». СПБУ «Петро Годованець» уже понад півроку працює на Одеському родовищі в Чорному морі, а «Незалежність» буде доставлена в Україну та розпочне роботу до кінця поточного року. На Одеському родовищі завершено спорудження підводного газопроводу для транспортування видобутого природного газу на суходіл для потреб споживачів Кримського півострова.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Інші новини