«Нафтогаз України» визнала переможцем закупівлі двох напівпогружних бурових установок Keppel FELS Limited (Сінгапур) (доповнення)

У своєму виступі Вадим Чупрун наголосив, що за останній рік в Компанії зроблено для освоєння шельфу більше, ніж за попередні двадцять років...

16 листопада 2012 року Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» визнала переможцем процедури закупівлі двох напівпогружних плавучих морських бурових установок (НПМБУ) компанію Keppel FELS Limited (Сінгапур), ціна пропозиції якої становить 1 млрд. 226 млн. доларів США. Відповідне засідання Комітету з конкурсних торгів Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» відбулося сьогодні за участю заступника голови правління Компанії Вадима Чупруна та представників ЗМІ
.
У своєму виступі Вадим Чупрун наголосив, що за останній рік в Компанії зроблено для освоєння шельфу більше, ніж за попередні двадцять років. Він нагадав, що компанія «Чорноморнафтогаз» придбала дві сучасні самопідйомні морські бурові установки «Петро Годованець» та «Незалежність». «Петро Годованець» за чотири місяці роботи пробурила чотири свердловини на Одеському газовому родовищі, а зборка другої бурової - «Незалежність» - вже завершена в Туреччині, і після 20 листопада ц.р. вона повинна прибути в Україну. Крім того, вперше після 1986 року Україна здійснила будівництво газопроводу загальною довжиною понад 86 км по дну Чорного моря», - повідомив Вадим Чупрун.

В.Чупрун переконаний, що це дозволить нашій державі стати лідером з видобутку вуглеводнів в Чорноморському регіоні. «На сьогоднішній день в Україні створений унікальний технологічний комплекс з розробки шельфу, який дозволяє бурити по одній свердловині щомісяця та прокладати щодоби біля 2000 м труби по дну моря; йому немає аналогів в Чорному морі», - сказав він.

Довідково.

У вересні 2012 року компанія «Нафтогаз України» оголосила відкритий конкурс на поставку напівпогружних бурових установок та розіслала офіційні запрошення на участь у ньому п’ятнадцятьом міжнародним компаніям, ще п’ять міжнародних компаній самостійно звернулися до «Нафтогаз України» з метою отримання конкурсної документації.

Конкурсні пропозиції на закупівлю двох НПМБУ подали такі компанії: Rigas Kugu Buvetava (Латвія, ціна пропозиції 1 399 600 000 дол.США), Keppel FELS Limited (Сінгапур, ціна пропозиції 1 226 000 000 дол.США), Magic Worldwide LTD (Беліз, ціна пропозиції 1 500 000 000 дол.США), Aida Holding Ltd (Беліз, ціна пропозиції 1 400 000 000 дол.США).

Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Інші новини