Нафтогаз восени ухвалить рішення щодо розміщення єврооблігацій – Юрій Вітренко

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» готується до нового випуску єврооблігацій, але рішення щодо доцільності їх розміщення ухвалить восени, повідомив голова правління компанії Юрій Вітренко в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна»

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» готується до нового випуску єврооблігацій, але рішення щодо доцільності їх розміщення ухвалить восени, повідомив голова правління компанії Юрій Вітренко в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Чи не єдиний індикатор реального ставлення інвесторів до змін в Нафтогазі – це котирування його єврооблігацій. І що ми бачимо? Дохідність зменшується. Тобто інвестори позитивно ставляться до цих змін… Таким чином, ми можемо розраховувати на відносно вдале розміщення єврооблігацій, до якого ми підготуємося до осені. І вирішуватимемо восени, хочемо розміщувати єврооблігації чи ні», - сказав голова правління Нафтогазу.

Він звернув увагу на те, що наразі котирування компанії приблизно дорівнюють показникам, з якими свої єврооблігації 17 червня розмістив Укравтодор. «Якщо ми подивимось на котирування єврооблігацій Нафтогазу, то вони зараз торгуються приблизно на схожому рівні – це при тому, що у нас немає держгарантій на відміну від Укравтодору», - зазначив Юрій Вітренко.

Він також повідомив, що залучені за рахунок розміщення єврооблігацій кошти можуть бути використані Нафтогазом для оптимізації кредитного портфелю. «Ці гроші можуть бути нам потрібні для оптимізації кредитного портфелю в Україні: ми заміщуватимемо більш дорогі кредити, якщо буде сприятлива кон’юнктура, більш дешевими єврооблігаціями. Ми можемо оптимізувати свій портфель єврооблігацій для того, щоб у нас погашення були більш розтягнені у часі, щоб кредитний портфель був більш комфортним», - сказав голова правління Нафтогазу.

Він додав, що також компанія може інвестувати частину залучених коштів у видобуток вуглеводнів та енергоефективність. «Ми будемо інвестувати і не лише у видобуток, а, наприклад, в сектор теплокомуненерго. Інвестиції, які будуть орієнтовані на енергоефективність. Наприклад, це можуть бути інвестиції у виробництво тепла з біомаси. Або програми інвестування в індивідуальні теплові пункти, які дозволяють ОСББ більш ефективно використовувати тепло. Ми дивитимемося на ті сфери, які найбільш потребують участі національної компанії для вирішення цієї національної задачі», - підсумував Юрій Вітренко.Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»

 

Інші новини