Нафтогаз отримає 300 млн євро кредиту від ЄБРР на закупівлю газу

Нафтогаз уклав кредитну угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) про відкриття поновлюваної кредитної лінії у розмірі до 300 млн євро для придбання імпортованого природного газу з метою сталого проходження опалювального сезону.

Компанія має намір розширити цю кредитну лінію імпорту додаткових обсягів газу, необхідних для наступного опалювального сезону.

Голова Правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко підкреслив: “Нафтогаз високо цінує стратегічне партнерство з ЄБРР. Те, що на ЄБРР можна розраховувати в найскладніших ситуаціях, доводить даний проект в умовах війни. Це точно сприятиме стійкості України. Ми також вдячні, що разом з ЄБРР ми можемо допомагати модернізації України, впроваджуючи передові практики як щодо закупівлі газу, так і щодо сталого розвитку енергетичного сектору України“.

 Президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо додала: “Очевидно, що в даній ситуації діяти слід вкрай рішуче. Газ дійсно потрібен Україні для наступного опалювального сезону, для виробництва електроенергії, для інших галузей економіки. Саме тому займатись накопиченням його обсягів слід вже зараз, аби уникнути складнощів восени. Відповідно й мета цієї угоди вкрай проста – якнайшвидше забезпечити людей та промисловість необхідним енергоресурсом”.

Позика є частиною програми в розмірі 1 млрд євро, яку ЄБРР має намір реалізувати цього року в Україні у співпраці з донорами та іншими партнерами для підтримки реального сектору економіки країни.

Усі інвестиції ЄБРР в Україну в рамках цього пакету передбачають розподіл ризиків. У випадку з Нафтогазом акціонери ЄБРР гарантують 66% (200 млн євро) від загальної суми позики ЄБРР, яка також забезпечена суверенною гарантією України. Після стартового платежу гарантії донорів покриватимуть усі наступні виплачені 100 мільйонів євро та 66% з решти 150 мільйонів євро.

Окрім підтримки енергетичної безпеки, позика ЄБРР призначена для підтримки Нафтогазу у вирішенні проблем, пов’язаних із працівниками, що зазнали негативного впливу від військових дій. Адже мільйони людей в Україні були вимушені покинути свої домівки та робочі місця.

Наданий кредит також забезпечить  тіснішу інтеграцію українського газового ринку з ЄС. Зокрема, Нафтогаз зможе отримувати природний газ, використовуючи конкурентний механізм закупівель від своїх поточних попередньо кваліфікованих газових трейдерів з ЄС. Крім того,  вимогою ЄБРР передбачено  використання контрактів на основі стандартів Європейської федерації енергетичних трейдерів.

Інші новини