Нафтогаз знешкодив 50 незаконних врізок до трубопроводів з нафтою, газоконденсатом та дизелем

З початку 2021 року служба безпеки нафтового дивізіону Нафтогазу виявила 50 злочинних врізок.

З них 23 – до магістральних нафтопроводів АТ «Укртранснафта», 24 – до конденсатопроводів Управління з переробки газу та газового конденсату (УПГГК) та 3 – до магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок».

Зокрема, 6 листопада на Одещині зловмисники скоїли крадіжку нафти з магістрального нафтопроводу «Одеса – Броди». При цьому вони маскувались і відстежували маршрути автопатрулів охорони лінійної частини нафтопроводу.

Впродовж трьох наступних діб, завдяки цілодобовій роботі та комплексному використанню наявних технічних можливостей працівники підрозділу безпеки Укртранснафи разом з територіальними підрозділами Національної поліції України, оперативно встановили коло осіб, причетних до вказаного злочину та виявили за 50 км від місця врізки ангарне приміщення з вантажним автомобілем VOLVO з автоцистерною, заповненою викраденою напередодні нафтою.

Викрадену нафту повернуто Укртранснафті, а Національна поліція України внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчі дії тривають.

«Безпека об’єктів та захист законних інтересів підприємств Нафтогазу — найвищий пріоритет в роботі підрозділів безпеки Компанії. Для цього працівники підрозділів безпеки у межах чинного законодавства України супроводжують перебіг досудових розслідувань та в подальшому – розгляд кримінальних проваджень у судових засіданнях», — зазначили у службі безпеки дивізіону.

Загалом цього року за фактами посягань на майно Укртранснафти ухвалено 4 обвинувальні вироки щодо семи обвинувачених, зокрема щодо однієї злочинної групи.

Інші новини