Нафтогаз знизив ціну газу за ПСО для виробників тепла в лютому

У лютому 2021 року оптова ціна на природний газ для потреб виробників тепла, в рамках спеціальних обов’язків (ПСО), майже на 7% нижча, ніж у січні.

У лютому 2021 року оптова ціна на природний газ для потреб виробників тепла, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ в рамках спеціальних обов’язків (ПСО), становитиме 6,841 грн за кубометр (без врахування ПДВ та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами). Це майже на 7% нижче, ніж у січні.

Ситуація в Україні відповідає європейському тренду до зменшення попиту на енергоносії через потепління. За останній тиждень у Європі спотові ціни на газ знизилися на 6%. У березні очікується подальше падіння цін на європейських газових хабах, що визначить вектор ціноутворення і в Україні.

Рішення щодо ціни газу у лютому прийнято із дотриманням норм п. 13 Постанови КМУ № 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», що встановила формулу визначення максимально допустимого рівня цін на газ для виробників тепла.

Згідно із Меморандумом про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води від 9 лютого 2021 року, до 30 вересня 2021 року Нафтогаз надає виробникам тепла відстрочку платежу на різницю між ринковою та граничною ціною газу, фактично закладеною в тариф. До 1 травня 2021 року уряд, Нафтогаз та Асоціація міст України мають визначити джерела компенсації цієї різниці в цінах.

 


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини