Уряд України затвердив основні напрями діяльності Нафтогазу на 2021 рік

Уряд України затвердив основні напрями діяльності акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» (далі - Компанія) на 2021 рік.

Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів № 1011 від 27 вересня 2021 року.

Відзначимо, що у відповідності до керівних принципів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо корпоративного урядування в державних компаніях, держава має виступати «активним власником». Це, зокрема, означає, що держава має у прозорий спосіб визначати напрями діяльності державних компаній, оперативно реагуючи на результати роботи цих компаній, на зміну обставин тощо. Така визначеність дає можливість менеджменту компанії більш ефективно організовувати її діяльність за відповідними напрямами.

Закон України про акціонерні товариства також містить положення про виключну компетенцію Загальних зборів, функцію яких у державних компаніях виконує держава, визначати основні напрями діяльності.

Компанія вітає затвердження Урядом основних напрямів діяльності Компанії на 2021 рік на додаток до основних напрямів на довгострокову перспективу, які були визначені у політиці власності Компанії, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2020 р. № 982.

Зауважимо, що у відповідності до найкращих міжнародних практик «політика власності» визначає, насамперед, мету державного володіння компанією, пояснюючи суспільству, чому держава вважає, що компанію потрібно зберігати у державній власності. Водночас «основні напрями діяльності» мають бути конкретними директивами для менеджменту, за дотриманням яких має слідкувати наглядова рада.

Інші новини