НАК «Нафтогаз України» просить не нагнітати політичну ситуацію навколо діяльності Компанії

НАК «Нафтогаз України» висловлює стурбованість заявами вищих посадових осіб та деяких політиків України щодо можливості виставлення з боку ВАТ «Газпром» штрафних санкцій Компанії у зв’язку з неналежним виконанням умов контракту та вважає недоцільним нагнітання політичної істерії навколо українсько-російських газових відносин.

НАК «Нафтогаз України» виходить з того, що з боку російської сторони не пролунало жодних заяв щодо можливості застосування штрафних санкцій до Компанії з причини порушення умов контракту щодо постачання природного газу в Україну.

Більше того, керівництво НАК «Нафтогаз України» проводить конструктивні переговори з керівництвом ВАТ «Газпром» щодо врахування впливу світової економічної кризи на обсяги споживання природного газу українськими споживачами. Російська сторона з розумінням ставиться до існуючих об’єктивних економічних складнощів в Україні та готова до знаходження паритетного рішення між сторонами.

У такому випадку, будь-які заяви з боку України можуть зашкодити конструктивному перебігу переговорного процесу між двома господарюючими суб’єктами щодо умову постачання природного газу в Україну.

Водночас, НАК «Нафтогаз України» звертає увагу, що вчасно, у повному обсязі та власними коштами щомісячно розраховується з ВАТ «Газпром» за російський газ, що постачається в Україну. Так, за даними ГоловКРУ України за 7 місяців поточного року надходження від реалізації продукції Компанії становили 60,3 млрд. гривень. При цьому Компанія взяла кредити на 7 млрд. 965 млн. грн., а погасила 12 млрд. 424 млн. гривень. Отже, кредити (в тому числі ті, що начебто були отримані на емісійній основі) аж ніяк не могли бути спрямовані на закупівлю іноземної валюти, навпаки – Компанія спрямувала 4,5 млрд. грн. своєї виручки на погашення позик. Тому всі витрати на оплату природного газу в поточному році (включаючи закачку в ПСГ) були здійснені за рахунок операційного доходу (виручки) Компанії. Станом на 01.08.2009 року – це 47,8 млрд. грн.

Таким чином, НАК «Нафтогаз України», незважаючи на складні політичні та економічні умови забезпечує сталу та безперебійну роботу української газотранспортної системи, як складової євразійської ГТС.

Компанія звертається до всіх політиків та вищих посадових осіб України з проханням не політизувати ситуацію навколо діяльності НАК «Нафтогаз України» та забезпечити режим максимального сприяння роботі Компанії для стабільного проходження осінньо-зимового періоду та забезпечення енергетичної безпеки країни.


Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини