НАК «Нафтогаз України» виконає всі зобов’язання перед споживачами природного газу та трудовими колективами газових господарств України

НАК «Нафтогаз України» виконає всі зобов’язання перед споживачами природного газу та трудовими колективами газових господарств після повернення державних газопроводів до Державного оператора газових мереж (ДП «Нафтогазмережі»).

Компанія вважає, що передача газових мереж, яка відбувається у повній відповідності до норм чинного законодавства, дозволить НАК «Нафтогаз України» підняти на принципово новий, європейський рівень роботу на внутрішньому газовому ринку.

При цьому НАК «Нафтогаз України» гарантує додержання трудових прав працівників, збереження рівня оплати праці та створення умов для її подальшого підвищення.

Компанія занепокоєна тим, що внаслідок безвідповідального ставлення до розвитку галузі нинішній менеджмент газопостачальних компаній не забезпечив своєчасних розрахунків за газ, чим допустив зростання заборгованості понад 7 млрд. грн. Заборгованість продовжує збільшуватись, що негативно позначається на функціонуванні газового господарства, гальмує розвиток соціальної сфери газових господарств.

Не здійснюються необхідні капітальні вкладення у реконструкцію та розвиток газорозподільних мереж, унаслідок чого їх технічний стан деградує, виникають загрози безпечному використанню газу споживачами.

Також, НАК «Нафтогаз України» занепокоєна наростанням інформаційної істерії навколо процесу передачі газових мереж. Компанія вважає, що це спроба так званих «офшорних» власників деяких облгазів та їх підлеглих зберегти контроль над підприємствами та запобігти реформуванню внутрішнього газового ринку в цілому.

Саме ці власники призначили на газових господарствах менеджмент, який не має жодного уявлення про функціонування газового господарства, проте вміє фахово виводити в офшорні зони кошти, які надходять в якості оплати за газ. У такій ситуації підприємства зазнають руйнації, а багатотисячні колективи обл.- та міськгазів можуть просто опинитися на вулиці.

НАК «Нафтогаз України» заявляє, що не існує жодної загрози для проведення опалювального сезону в Україні. Усі колективи працівників газових господарств мають багатий досвід роботи у галузі, що є запорукою сталої роботи системи газорозподілення.

Компанія спільно з членами багатотисячних трудових колективів газових господарств продовжить реалізацію постанови Кабінету Міністрів України від 10 червня 2009 року №775 «Про підвищення ефективності управління державним майном газорозподільних мереж».

Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини