НАК «Нафтогаз України» закликає Держкомрезерв не порушувати газовий баланс країни

НАК «Нафтогаз України» застерігає, що дії Державного комітету з державного матеріального резерву України щодо проведення відкритого конкурсу з реалізації 1,318 млрд. куб. м природного газу, що знаходиться на відповідальному зберіганні в ПСГ, можуть порушити газовий баланс країни як на 2009 рік, так і на наступні періоди.

Компанія неодноразово повідомляла Держкомрезерв та Мінекономіки, що практично всі обсяги закачаного до ПСГ газу держрезерву є ресурсами власного видобутку, тому повинні бути використані для гарантованого забезпечення виключно потреб населення під час зимових піків газоспоживання.

Тобто ресурси природного газу держрезерву мають бути реалізовані НАК «Нафтогаз України», яка згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1729 від 27.12.2001 року є уповноваженим суб’єктом з формування і розпорядження ресурсами природного газу, що використовуються для потреб населення.

Найближчим часом НАК «Нафтогаз України» розпочинає підготовку до нового опалювального сезону, зокрема, закачування природного газу до підземних газосховищ. Таким чином, неконструктивна позиція Держкомрезерву значно ускладнює підготовку всієї паливно-енергетичної галузі країни до опалювального сезону 2009-10 рр.

 

Юридична довідка. 9 квітня 2009 року засобами масової інформації України було розповсюджено інформацію про проведення Державним комітетом України з державного матеріального резерву відкритого конкурсу з продажу права вимоги до Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" природного газу у розмірі 1 млрд. 318,08 млн. куб. м.
Відповідно до оголошення у пресі проведення цього конкурсу призначено на 24 квітня 2009 року, а заявки на участь у ньому приймаються до середини дня 23 квітня 2009 року.
У зв'язку з зазначеним вище НАК "Нафтогаз України" вважає своїм обов'язком поінформувати усіх осіб, які мають намір взяти участь у цьому конкурсі, про наступне.
Інформація про існування, нібито, між НАК "Нафтогаз України" та Держкомрезервом договору тимчасового позичання зазначеної вище кількості природного газу не відповідає дійсності.
Зазначений факт встановлено рішенням господарського суду у вересні 2007 року, котрим НАК "Нафтогаз України" зобов'язано повернути на користь Держкомрезерву 1 318 080 782, 00 куб. м природного газу на суму 369 495 490, 80 грн.
За таких обставин, НАК "Нафтогаз України" виконає судове рішення, яке набрало законної сили, виключно на користь Держкомрезерву у порядку та спосіб, що були визначені судом, а не на користь будь-яких інших осіб, які незаконно придбають у Держкомрезерву права вимоги до НАК "Нафтогаз України" за судовим рішенням.
У разі, якщо незаконний конкурс з продажу прав вимоги до НАК "Нафтогаз України" відбудеться, його результати будуть оскаржені у порядку, встановленому чинним законодавством України.
Крім того, НАК "Нафтогаз України" вважає своїм обов'язком поінформувати усіх осіб, які мають намір прийняти участь у зазначеному вище незаконному конкурсі, про те, що Компанія є підприємством паливно-енергетичного комплексу України, яке бере участь у процедурі погашення заборгованості, визначеної Законом України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".
Згідно з пунктом 3.7 зазначеного вище закону на строк участі підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо цього підприємства, що підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Процедура погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу діє до 1 січня 2011 року згідно з Законом України "Про внесення зміни до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" від 16 грудня 2008 року №670-VI.Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини