НАК «Нафтогаз України» залишається єдиним імпортером російського природного газу в Україну

У зв’язку з появою в українських ЗМІ інформації щодо виникнення ще одного постачальника російського газу в Україну, НАК «Нафтогаз України» заявляє, що на підставі підписаного 3 жовтня 2008 року на міжнародному рівні меморандуму між прем’єр-міністрами України та Російської Федерації «Щодо співробітництва у газовій сфері» є єдиним правомочним постачальником природного газу від ВАТ «Газпром» до споживачів України.

Цей документ та Постанова Кабінету Міністрів №1729 від 27 грудня 2001 року «Про забезпечення споживачів природним газом» є підставою для укладення відповідних зовнішньоекономічних контрактів. Таким чином, не існує протиріч щодо забезпечення балансу газу для двох країн на поточний період.

Імпорт будь-яких обсягів газу поза межами зазначеного Меморандуму та Постанови призведе до ускладнення виконання контрактів між господарюючими суб’єктами обох країн.

Слід також зазначити, що Компанія та ВАТ «Газпром» щомісяця підписує акти приймання-передачі газу для українських споживачів. Протягом поточного року НАК «Нафтогаз України» не отримав жодних нарікань з боку російських партнерів.Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини