НАК «Нафтогаз України» занепокоєна перешкоджанням процесу прийому на баланс газових мереж Вінницької області

З 1 грудня 2009 року забезпеченням безперебійної та безаварійної роботи газових мереж, постачанням газу споживачам та збором коштів за спожитий газ займається Вінницька філія ДП «Нафтогазмережі». Підприємство також підписало договори із міськими, сільськими та селищними радами Вінницької області про передачу ДП «Нафтогазмережі» в користування газових мереж комунальної форми власності.

НАК «Нафтогаз України» вважає неприпустимими та таким, що не відповідають чинному законодавству України дії керівництва ВАТ «Вінницягаз», які перешкоджають виконанню Постанови Кабінету Міністрів України від 10 червня 2009 року №775 «Про підвищення ефективності управління державним майном газорозподільних мереж».

Зокрема, за позовом керівництва ВАТ «Вінницягаз», 30 листопада 2009 року Вінницьким окружним адміністративним судом було прийнято Ухвалу якою зупиняється дія відповідного Наказу Мінпаливенерго України щодо передачі газорозподільних мереж у підпорядкування ДП «Нафтогазмережі» НАК «Нафтогаз України».

НАК «Нафтогаз України» офіційно заявляє, що процес передачі державного майна газорозподільних мереж на баланс ДП «Нафтогазмережі» було проведено з дотриманням всіх вимог чинного законодавства України. Згідно з положенням Кодексу адміністративного судочинства, відповідний Наказ Мінпаливенерго міг бути оскаржений тільки у Київському окружному адміністративному суді, а не в одному з судів Вінницької області

Таким чином, винесена Ухвала порушує чинне законодавство України, може розглядатися як приклад міжвідомчої корупції, ставить під сумнів неупередженість місцевих органів судової влади до Державного оператора газових мереж – ДП «Нафтогазмережі» і робить спробу дестабілізувати процеси повернення державного контролю в газову галузь.

НАК «Нафтогаз України» використовуватиме всі можливі для захисту державних інтересів у газовій сфері. Зокрема, Компанія готує звернення до Кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради суддів, а також вчиняються інші встановлені законодавством дії спрямовані на захист державних інтересів.

Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини