НАК «Нафтогаз України» оприлюднила фінансовий звіт за перше півріччя 2021 року

Нафтогаз оприлюднив консолідовану проміжну фінансову звітність за перше півріччя 2021 року
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» оприлюднила консолідовану проміжну фінансову звітність за перше півріччя 2021 року. Звітність складено у відповідності до міжнародних стандартів фінансової звітності, разом зі звітом про огляд незалежної міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (PwC) без зауважень.

Відповідно до звіту, результати за перше півріччя 2021 року значно кращі за результати за аналогічний період 2020 року.

Так, за другий квартал 2021 року, на початку якого Юрій Вітренко замінив на посаді голови правління Андрія Коболєва, Нафтогаз отримав чистий прибуток у розмірі 8,5 млрд грн. За аналогічний період попереднього року Нафтогаз отримав чистий збиток у розмірі 14,7 млрд грн.

Водночас, чистий прибуток у другому кварталі 2021 був меншим за чистий збиток у першому кварталі 2021 року, і тому чистий збиток за все перше півріччя 2021 року склав 1,7 млрд грн. За перше півріччя попереднього, 2020 року, чистий збиток склав 11,5 млрд грн.

Відповідно, якщо від результатів за півріччя відняти результат другого кварталу, то видно, що чистий збиток за перший квартал 2021 року склав 10,2 млрд грн. За аналогічний період 2020 року чистий прибуток склав 3,2 млрд грн.

Нагадаємо, наприкінці саме першого кварталу 2020 року Юрій Вітренко був фактично відсторонений від роботи, а згодом його посаду виконавчого директора НАК «Нафтогаз України» було скорочено.

Також нагадаємо, що саме у 2020 році компанія перетворилась з прибуткової на збиткову. Так, чистий збиток за 2020 рік склав 19 млрд грн, а у 2019 році чистий прибуток склав 63,3 млрд грн.

Водночас, у 2019 році прибуток за напрямом, за який відповідав безпосередньо Юрій Вітренко, а це транзит газу, включно зі Стокгольмським арбітражем проти Газпрому, перевищив консолідований прибуток, тобто, загальний фінансовий результат за іншими напрямами був чистий збиток у розмірі 5,1 млрд грн.

Звертаємо увагу, що інформація щодо прибутку Нафтогазу у першому кварталі, яку розповсюджували звільнений керівник, окремі члени правління та наглядової ради Компанії, є некоректною і може вводити в оману Кабінет Міністрів України, інвесторів, а також суспільство.

По-перше, ця інформація стосувалася не консолідованої, а окремої, звітності. По-друге, огляд якої аудиторами взагалі не проводився. Це в черговий раз свідчить, що не варто довіряти вже звільненим керівнику, членам правління та членам наглядової ради, які робили відповідні некоректні заяви.

Нафтогаз встиг опублікувати звітність до дедлайну, передбаченому умовами випуску єврооблігацій компанії. Раніше випустити звітність не вдавалось, оскільки, з одного боку, компанія прагнула провести роботу під час складання консолідованої звітності з найвищим рівнем відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності. Також зауважимо, що незалежних аудиторів було обрано під час процедури закупівлі на Прозорро у лютому 2021 р., і, як свідчить практика компанії, на проведення аудиторських процедур при зміні аудитора необхідно більше часу.

Хоча Нафтогаз за нового керівництва знову став прибутковим, і нове керівництво активно працює над забезпеченням фінансової сталості компанії як запоруки реалізації стратегічних задач, які стоять перед Нафтогазом, фінансові результати роботи компанії в 2021 році будуть в значній мірі залежати від дій уряду, впровадження “антикризового” законодавства, а також державного регулювання ринку газу в цілому.

Принагідно застерігаємо зацікавлені сторони від маніпуляцій стосовно фінансових результатів Нафтогазу, які активно поширюють наші опоненти. Радимо перевіряти достовірність та повноту інформації або користуватися тільки надійними джерелами інформації з висновками авторитетних незалежних фахівців у міжнародних стандартах фінансової звітності.

Інші новини