Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» домовилася з ВАТ «Газпром» про зменшення ціни імпортованого природного газу

21 квітня 2010 року під час робочого візиту Президента Російської Федерації Д. Медведєва до України Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» підписали додаткові угоди до довгострокових контрактів купівлі-продажу та транзиту природного газу.

Згідно з підписаними угодами з 1 квітня 2010 року ціна імпортованого природного газу для Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» зменшиться на 100 доларів США. за 1000 куб. м. Таким чином, протягом строку дії зазначених контрактів Компанія додатково отримає близько 39 млрд. доларів США. Крім того, з контрактів вилучено пункти щодо штрафних санкцій, які становили постійну загрозу для діяльності Компанії.

У 2008-2009 роках Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» накопичила багатомільярдні борги та дотепер несе збитки, пов’язані з розрахунками за кредитними зобов’язаннями. Прийняті рішення щодо зменшення «цінового» тиску на Компанію є доленосними, оскільки дозволять уникнути банкрутства Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» - роботодавця для сотень тисяч українців в усіх регіонах країни.

Відповідно до досягнутих домовленостей ВАТ «Газпром» буде сплачувати 80% вартості транзиту газу до 6 числа наступного місяця, а 20% – до 20 числа наступного місяця. Це дозволить Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» оптимізувати процес розрахунків за імпортований природний газ та відмовитися від залучення короткострокових кредитів.

 

Прес-центр Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


 

Інші новини