Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» підсумувала результати проходження осінньо-зимового періоду 2012-2013 років

На даний момент «Нафтогаз України» розпочав реалізовувати заходи, спрямовані на забезпечення належної підготовки до проходження опалювального сезону 2013-2014 років.

Загальний обсяг споживання природного газу в Україні протягом IV кварталу 2012 року – І кварталу 2013 року склав 38,1 млрд.куб.м. Забезпечення споживачів ресурсами газу в цей період здійснювалось за рахунок газу поточного видобутку в Україні – 10,4 млрд.куб.м, прямих надходжень імпортованого газу та відбору газу з ПСГ в загальному обсязі 27,7 млрд.куб.м.
Одним із джерел забезпечення закачування необхідних обсягів природного газу в ПСГ є погашення заборгованості підприємств теплоенергетики за спожитий природний газ, а також своєчасна оплата зазначеними підприємствами поточного споживання природного газу.

Постійно зростаючий обсяг заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу за спожитий природний газ (зокрема підприємств теплоенергетики), а також низький рівень поточних розрахунків за нього призводять до гострого дефіциту обігових коштів Компанії, що суттєво ускладнює проведення вчасних розрахунків Компанії з постачальником імпортованого природного газу та виконання нею нарахованих податкових зобов’язань перед державним бюджетом України, та вимагає залучати для цього кредитні ресурси.

На даний момент «Нафтогаз України» розпочав реалізовувати заходи, спрямовані на забезпечення належної підготовки до проходження опалювального сезону 2013-2014 років.
Протягом опалювального сезону 2012-2013 років підприємства Компанії ПАТ «Укртрансгаз», ПАТ «Укргазвидобування», ПАТ «Укртранснафта», ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» працювали стабільно і не допускали перебоїв.

Впродовж опалювального сезону 2012-2013 років на підприємствах Компанії в стані постійної готовності утримували служби аварійно-відновлювальних робіт, спеціальна інженерна техніка та альтернативні джерела енергії, накопичувалися та поновлювалися в необхідній кількості протиожеледні матеріали, перевірялася працездатність автономних джерел електропостачання відповідно до графіків. Через відповідні служби проводився моніторинг погодних умов та обмін оперативною інформацією, відбувалися заходи з роз’яснювальної роботи серед населення та працівників підприємств щодо дотримання правил безпеки при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

 

Інші новини