Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» попереджає про кримінальну відповідальність за крадіжки нафти та газового конденсату

З початку 2011 року Департамент економічної безпеки Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» спільно з охоронними підрозділами Компанії та працівниками Міністерства внутрішніх справ попередили низку спроб незаконних врізок та крадіжок обладнання, нафти та газового конденсату на об’єктах Компанії. За фактами умисних пошкоджень магістральних нафтопроводів, вчинених з метою крадіжок нафти, затримано 7 осіб та 5 транспортних засобів.

Зокрема, 22.01.11 працівниками підрозділів відомчої охорони філії «Придніпровські магістральні нафтопроводи» та Державної служби охорони при МВС України філії поблизу с. Олександрівка Близнюківського району Харківській області, на 138-му км магістрального нафтопроводу «Лисичанськ-Кременчук» під час замаху на вчинення крадіжки нафти з використанням «врізки» затримано двох мешканців м. Лозова Харківської області. Зловмисники планували викрасти близько 8 куб.м нафти та вивезти її автомобілем-автоцистерною КамАЗ.

03.03.2011 на околиці м. Новоград-Волинський Житомирської області, на відстані приблизно 1,6 км від 201-го км магістрального нафтопроводу «Мозир-Броди», працівниками підрозділів відомчої охорони філії «МН «Дружба» та Державної служби охорони при МВС України у металевому ангарі колишньої овочевої бази виявлено вантажний автопоїзд БАР 95. Автопоїзд мав замаскований у тентованому напівпричепі металевий саморобний резервуар об'ємом близько 30 куб.м, до якого були під’єднанні два шланги несанкціонованого відводу від нафтопроводу, через які подавалася нафта. У зазначеному ангарі було затримано місцевого жителя.

25.03.11 працівниками дочірнього підприємства «Нафтогазбезпека» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» під час патрулювання видобувних свердловин Пасічнянського цеху видобутку нафти, газу та газового конденсату біля свердловини Битків-Бабченського родовища було виявлено автомобіль ЗІЛ-1312 без номерних знаків. Порушник, який за попередніми даними викрав біля 1500 л газового конденсату, та його транспортний засіб було затримано під час спроби втечі з місця скоєння крадіжки.

02.04.11 працівниками ГУМВС у Львівській області в Буському районі затримано 2 транспортні засоби та 4 особи. На місці затримання виявлено вкопаний металевий резервуар об'ємом 150 куб.м із нафтою, яка була приєднана несанкціонованим відводом до магістрального нафтопроводу «Броди-Держкордон».

Стосовно усіх затриманих порушені кримінальні справи та обрано запобіжний захід утримання під вартою. У разі винесення судами обвинувальних висновків порушників очікує позбавлення волі строком до 5 років.

Компанія закликає співгромадян утриматися від безвідповідальної поведінки та вчинення протиправних дій щодо майна нафтогазових підприємств, оскільки це може призвести до виникнення аварій на об’єктах Компанії та техногенних катастроф у районах їх розташування. Компанія наголошує, що всі її об’єкти перебувають під постійною охороною з боку підрозділів безпеки Компанії та співробітників МВС, та попереджає, що за скоєні злочини передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі та стягнення заподіяної матеріальної шкоди.Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


 

Інші новини