Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» розпочала комерційний видобуток нафти в Єгипті

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» розпочала комерційний видобуток нафти у рамках реалізації проекту з освоєння концесійної ділянки Алам Ель Шавіш Іст (Alam El Shawish Еаst) на території Західної Пустелі Арабської Республіки Єгипет.

Цього тижня Компанія здійснила реалізацію першої партії нафти, видобутої на родовищі «HG» східного блоку Алам Ель Шавіш відповідно до умов Концесійної угоди між Арабською Республікою Єгипет (АРЄ), Єгипетською Генеральною Нафтовою Корпорацією (ЄГНК) та Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України». Компанія продовжує впроваджувати заходи щодо нарощування обсягів видобутку вуглеводнів на зазначеній концесійній ділянці.

Успішна реалізація проекту з розвідки та промислової експлуатації східного блоку Алам Ель Шавіш сприятиме прискоренню процесу диверсифікації джерел постачання енергоносіїв в Україну та становленню іміджу України у світі.

Довідка. 13 грудня 2006р. між АРЄ, ЄГНК та Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» було укладено Концесійну угоду на проведення нафтової розвідки та експлуатації східного блоку Алам Ель Шавіш Іст (Alam El-Shawish East) у Західній Пустелі Арабської Республіки Єгипет загальною площею 994 кв. км. Згідно з умовами Концесійної угоди період геологорозвідувальних робіт триватиме до 13 грудня 2011 року.

Компанія відкрила три родовища вуглеводнів на вказаному блоці. Зокрема, у процесі геологорозвідки було пробурено 8 свердловин, у тому числі 6 пошукових та 2 розвідувальні. Під час буріння виконувався повний комплекс геолого-геофізичних та промислових досліджень. На сьогоднішній день здійснюється буріння ще однієї свердловини, а на трьох з восьми пробурених свердловин проводяться роботи з випробування пластів.

Прес-центр Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Інші новини