Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» та ТОВ «Азовська нафтова компанія» підписали Меморандум про співпрацю в сфері виробництва та реалізації альтернативного моторного палива


Голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Євген Бакулін і генеральний директор ТОВ «Азовська нафтова компанія» Андрій Чередніков сьогодні в Маріуполі підписали Меморандум про співпрацю в сфері виробництва та маркетингу альтернативного моторного палива.
Меморандум є першим кроком інтеграції Національної акціонерної компанії «Нафтогаз Україна» з ТОВ «Азовська нафтова компанія» (ТОВ АНК) - провідним українським виробником альтернативних палив. Вся продукція ТОВ АНК відповідає або перевершує стандарти Євро-4 на бензин і дизельне паливо (українські - ДСТУ 4839 і 4840).
Метою співробітництва «Нафтогазу України» та АНК визначені розвиток виробництва в Україні альтернативних моторних палив, нарощування частки альтернативних палив на ринку нафтопродуктів, скорочення техногенного тиску на навколишнє середовище, зміцнення енергетичної незалежності України.
Меморандум надає ТОВ АНК доступ до системи зберігання та маркетингу нафтопродуктів Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», сформованої при реалізації програми давальницької переробки нафти на АТ «Лінік». Система збуту нафтопродуктів «Нафтогазу України» зробить продукцію АНК доступною для українських споживачів у всіх куточках України, гарантуючи при цьому збереження якості на всіх етапах логістичного ланцюжка.
«Висока якість та екологічність палива - це головні переваги, які ми пропонуємо споживачеві, - зазначив генеральний директор ТОВ АНК Андрій Чередніков. - Гарантія збереження якості є ключовим фактором для АНК, і саме тому, вибираючи серед гравців національного рівня, ми зробили вибір на користь партнерства з Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».
Відповідно до умов Меморандуму, «Нафтогаз України», після завершення всіх необхідних процедур, стане ексклюзивним покупцем продукції ТОВ «Азовська нафтова компанія» стандартів Євро-4 та вище.
«Інноваційне моторне паливо АНК дозволяє нам повною мірою відповідати очікуванням наших споживачів, - сказав радник голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Фелікс Луньов. - Ми переконані в добрих перспективах сегмента альтернативного палива по мірі розвитку ринку України».
Поступове нарощування частки альтернативних палив на ринку нафтопродуктів є обов'язковим для країн-учасниць Європейського Енергетичного співтовариства відповідно до директив Єврокомісії 2003/30/ЕС і 2009/29/ЕС. Україна набула повноправного членства в Енергетичному співтоваристві 1 лютого 2011 року.
Розвиток партнерства між Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» та ТОВ «Азовська нафтова компанія» наближає Україну до повної відповідності стандартам Євросоюзу в галузі енергоефективності та екологічності.
Розширення частки поновлюваних джерел енергії на паливному ринку також сприяє зміцненню енергетичної безпеки України.
У партнерстві з АНК, «Нафтогаз України» посилить позиції на ринку нафтопродуктів України, здійснюючи на нього стабілізуючий вплив у періоди цінових стрибків. Відновлення державного впливу на ринок нафтопродуктів входить в число пріоритетів діяльності Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», визначених урядом України.
«Разом з новими партнерами «Нафтогаз України» зможе ефективніше виконувати завдання, поставлені перед Компанією урядом і Президентом, - підкреслив голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз Україна» Євгеній Бакулін. - Компанія реалізує енергетичну та соціальну політику держави, і сьогодні вона отримала для цього додаткові можливості».
Управління по зв'язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

 

Інші новини