Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» взяла участь у Загальних зборах акціонерів ВАТ «Укрнафта»

26 січня 2010 року Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» взяла участь у загальних зборах акціонерів Відкритого акціонерного товариства (ВАТ) „Укрнафта”.

Головним питанням, яке було вирішене на Загальних зборах, стало підвищення контролю з боку держави та акціонерів за діяльністю ВАТ «Укрнафта».

Зокрема, головою спостережної ради обрано Першого заступника голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Ігоря Діденка, Головою ревізійної комісії - директора Департаменту внутрішнього аудиту компанії «Нафтогаз України» Юрія Карпова. Держава отримала більшість голосів у Спостережній раді ВАТ «Укрнафта».

Акціонери також уклали угоду про взаєморозуміння та співпрацю між власниками акцій ВАТ «Укрнафта» та внесли відповідні зміни до статуту підприємства. Зазначена угода забезпечить права мажоритарних та міноритарних акціонерів на участь в управлінні товариством, створить ефективний механізм реалізації прав акціонерів та забезпечить баланс їх інтересів.

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» вважає, що зазначений документ буде сприяти подальшій плідній співпраці між Компанією та міноритарними акціонерами товариства.

Акціонери також розподілили прибуток товариства за 2006-2008 роки, затвердили строк та порядок виплати дивідендів. На виплату дивідендів спрямовано 5,087 млрд. грн., половину обсягу яких отримає держава. Також Правлінню доручено проведення фінансового аудиту товариства за міжнародними стандартами до липня 2010 року.

Окремим питанням було розглянуто виконання колективного договору, стан виробничих фондів та оплати праці працівників виробничої сфери. Прийнято рішення про здійснення необхідних заходів для запобігання скорочення чисельності працівників Товариства. Передбачається також, що на засіданнях Правління щоквартально буде розглядатися питання збільшення розміру оплати праці працівників ВАТ «Укрнафта», виходячи з фінансових можливостей Товариства.

Довідково. Протягом 2007-09 рр. Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» вісім разів намагалася провести загальні збори акціонерів ВАТ «Укрнафта», найбільшої нафтовидобувної компанії країни, державна частка в статутному фонді якої становить 50%+1 акція і знаходиться в управлінні компанії «Нафтогаз України».


Прес-центр Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Інші новини