Олексій Чернишов виступив перед керівною радою Енергетичної платформи ЄС

НАК «Нафтогаз України» зареєструвався на платформі спільних закупівель газу Aggregate EU і готовий до першого етапу її роботи. Про це заявив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов під час свого виступу перед керівною радою Енергетичної платформи ЄС.

Робота платформи Aggregate EU розпочалась сьогодні, 25 квітня 2023 року.

У межах виступу очільник Групи Нафтогаз також звернувся до учасників європейського газового ринку з пропозицією використовувати потужності українських підземних сховищ газу (ПСГ) для зберігання природного газу, закупленого в межах платформи Aggregate EU.

Оператор ПСГ – АТ «Укртрансгаз» – успішно пройшов сертифікацію та підтвердив своє право здійснювати діяльність зі зберігання газу відповідно до оновлених правил в Євросоюзі та Енергетичному Співтоваристві. Нафтогаз здатний зробити Україну «павербанком» об’єднаної Європи та сподівається на плідну співпрацю», – додав Олексій Чернишов.

Представники керівної ради Енергетичної платформи ЄС зазначили, що участь Групи Нафтогаз у платформі – це «triple win». Окрім того, що така участь дає додаткову «страховку» для України на наступний опалювальний сезон, це також  відкриває можливість учасникам платформи зберігати газ в українських підземних сховищах. Трейдери, які працюють в межах платформи, теж  зможуть закачувати газ в українські підземки та зберігати його до приходу нових учасників.

Нагадуємо, що провідна міжнародна юридична фірма Covington & Burling LLP представила стратегію примусового стягнення з росії $5 млрд компенсації за захоплення активів Групи Нафтогаз у Криму.

Інші новини