Оператор газосховищ зменшив витрати газу та електроенергії на 15,6 млн грн у першому півріччі 2021-го

Оператор газосховищ України продовжує системну роботу з посилення енергоефективності та зменшення викидів шкідливих речовин в атмосферу.

Так, за перше півріччя 2021 року компанія зменшила витрати природного газу та електроенергії на понад 2 млн куб. м та 0,562 млн. кВт*год відповідно. Економічний ефект від запроваджених кроків з енергозбереження перевищив 15,6 млн грн.  

Економія енергоресурсів склала близько 3,2% від фактичного використання природного газу у першому півріччі 2021 року, перевищивши 2,1 млн куб. м. Для порівняння, аналогічний показник у першому півріччі 2020 року був майже удвічі меншим - 1,2 млн куб. м. 

Посилити ефективність заощаджень природного газу вдалося завдяки технічному обслуговуванню об’єктів газосховищ (очищенню свердловин, компресорів, тощо), оптимізації роботи систем та роботі спеціальної мобільної лабораторії, яка виявляє та усуває витоки природного газу. Тільки за перші півроку 2021-го фахівці лабораторії обстежили понад 37 тисяч пристроїв та зупинили витоки 102 тис. куб м газу.  

Продовжується робота і зі скорочення викидів метану в атмосферу. Протягом першого кварталу 2021 року Оператор газосховищ зменшив викиди сполуки у навколишнє середовище на 0,4 млн куб. м. 

“Оператор газосховищ постійно працює над тим, щоб ставати екологічнішим та чинити якомога менший вплив на довкілля. Для цього ми оптимізуємо технологічні процеси, формуємо раціональне відношення до паливно-енергетичних ресурсів та докладаємо максимум зусиль, щоб вчасно виявляти та усувати будь-які витоки у розгалуженій мережі ПСГ. Системний підхід дозволяє нам бачити чітку позитивну тенденцію у зменшенні енергоспоживання та вуглецевого сліду, який залишає компанія”, - зазначає Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.

Інші новини