Нафтогаз працює над програмами зі збільшення використання біогазу

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» працює над розробкою програм зі збільшення використання біогазу. Про це повідомив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко на Сьомому українському газовому форумі «Східно-європейський газовий хаб. Green deal. Українська ініціатива».
«Найближчим часом необхідно представити національні програми, які дозволять значно збільшити виробництво біогазу і, зокрема, біометану. Знаю, що цьому питанню надають великого значення Уряд та Президент України», — сказав Юрій Вітренко.

Він додав, що наразі використання біогазу та біомаси для потреб опалення стримує, зокрема, законодавчо закріплена знижка для споживачів на тепло, вироблене з біоресурсів, порівняно з ціною тепла з газу. Відтак це зменшує привабливість такого бізнесу для інвесторів.

«Це викривлення потрібно врахувати, запровадити чесну конкуренцію та, навпаки, стимулювати розвиток використання біомаси для централізованого опалення», — зазначив він.

Голова правління Нафтогазу підкреслив, що нові напрямки діяльності, такі як виробництво біогазу, біометану та «зеленого водню» мають велике значення для розвитку компанії.

«Нафтогаз — газова компанія. А це означає, що ми будемо займатися і біогазом, і воднем, адже водень — це також газ. Все, що стосується газу – це до нас», — підсумував Юрій Вітренко.

Інші новини