Рік роботи СПБУ «Петро Годованець»: плюс 200 млн. куб. м природного газу власного видобутку

До кінця 2013 року використання високотехнологічної бурової установки «Петро Годованець» дозволить додатково видобути 500 млн. куб. м природного газу...

До кінця 2013 року використання високотехнологічної бурової установки «Петро Годованець» дозволить додатково видобути 500 млн. куб. м природного газу, а до кінця 2014 року - 1 млрд. 500 млн. куб. м.

1 червня виповнюється рік з початку роботи на шельфі Чорного моря першої високотехнологічної самопідйомної плавучої бурової установки «Петро Годованець».

«Якщо розглядати ефективність СПБУ в обсягах видобутку, то за 12 місяців завдяки використанню нової бурової установки «Чорноморнафтогаз»додатково видобув 200 млн. куб. м природного газу», - повідомив заступник голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Валерій Ясюк.

За його словами, отриманий обсяг дозволив скоротити поставки імпортного природного газу на суму понад 80 млн. дол. США.

Як зазначив Валерій Ясюк, надалі ефективність роботи СПБУ «Петро Годованець» буде більш помітною в обсягах видобутку.

Введення в експлуатацію в 2012 році бурової установки дозволило освоювати Одеське родовище з використанням нової техніки і не відволікати інші СПБУ від поточного збільшення видобутку на діючих родовищах. Постачання газу з Одеського родовища почалося через півроку після початку роботи СПБУ «Петро Годованець» на платформі БК-1 - у четвертому кварталі 2012 року, коли було завершено будівництво і підключено 83-км підводний газопровід.

«Тому саме 2013 рік покаже дійсну роль СПБУ «Петро Годованець» у збільшенні видобутку природного газу на шельфі Чорного моря», - зазначив заступник голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Валерій Ясюк.

Так, до кінця 2013 року обсяг додаткового видобутку завдяки роботі СПБУ «Петро Годованець» повинен скласти 500 млн. куб. м. А до кінця 2014 року - 1 млрд. 500 млн. куб. м.

Ці обсяги дозволять скоротити постачання імпортного природного газу на суму понад 200млн. дол. США і 600 млн. дол. США відповідно. Таким чином, у 2014 році, через два роки після початку роботи, як і було заплановано, економічна ефективність СПБУ «Петро Годованець» перевищить його вартість у 400 млн. дол. США. Подальші роботи продовжать зростання ефективності бурової установки.

Нагадаємо, що з можливостями і роботою двох високотехнологічних самопідйомних плавучих бурових установок «Петро Годованець» і «Незалежність» «Чорноморнафтогаз» безпосередньо пов'язує плани триразового збільшення видобутку газу на шельфі Чорного та Азовського морів і виходу в 2015 році на рівень щорічного видобутку в 3 млрд . куб. м.

В цей час Компанія веде видобуток на 4-х родовищах шельфу Чорного моря і на 3-х родовищах Азовського моря.

Перспективи збільшення видобутку природного газу повязяні з освоєнням Одеського родовища, яке облаштовується в комплексі з Безіменним на шельфі Чорного моря в 155 кілометрах від кримського узбережжя. Сумарні запаси родовищ складають понад 22 млрд. кубометрів природного газу. У минулому році почалася поставка природного газу з платформи БК-1 Одеського родовища.

Цього року освоєння Одеського родовища продовжується.

У найближчі місяці почнеться видобуток газу на другій платформі Одеського родовища БК-2. Наприкінці квітня до буріння на ній приступила друга високотехнологічна СПБУ Компанію - «Незалежність». Також в 2013 році буде введена в експлуатацію третя платформа БК-3. На ній після завершення робіт на добувній платформі Одеського родовища БК-1 буде встановлена СПБУ «Петро Годованець». Для подачі природного газу з нових платформ ведеться будівництво внутріпромислових газпороводів загальною протяжністю близько 9 км. Вони з'єднають БК-2 і БК-3 з БК-1 і дозволять почати постачання природного газу на узбережжі Криму.

За рахунок подальшого введення в експлуатацію нових родовищ з використанням високотехнологічних СПБУ Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» планує в 2013 році збільшити річний видобуток газу на шельфі Чорного та Азовського морів на 40% - до 1 млрд. 649 млн. куб. м газу. За прогнозною оцінкою - на 57% (до 1 млрд. 850 млн. куб. м).

З 2011 року на виконання доручень Президента України Віктора Януковича і Кабінету Міністрів України щодо збільшення вітчизняного видобутку та за підтримки Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» веде активні роботи на шельфі Чорного моря.

Таким чином, отримані результати стануть важливою частиною виконання «Чорноморнафтогазом» програми з триразового збільшення видобутку природного газу - з 1,05 млрд. куб. м в 2011 році до 3 млрд. в 2015 році.

За результатами 4-х місяців 2013 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року Компанія вже збільшила видобуток газу на 35,7% - до 478,7 млн. куб. м. Значне зростання виробничих показників - результат активних робіт «Чорноморнафтогазу» з дооблаштування діючих і введення в експлуатацію нових родовищ на шельфі Чорного моря. У першу чергу - Одеського родовища газу.


Управління по зв'язках з громадськістю

Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

 

 

 

 

Інші новини