Роз’яснення для ЗМІ

НАК «Нафтогаз України» звертає увагу представників ЗМІ, що чинними контрактами між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» не передбачено прямої залежності між закачуванням газу до ПСГ НАК «Нафтогаз України» та транзитом російського газу.

Компанія заявляє, що з початку 2006 року, в українських ПСГ не зберігається жодних обсягів газу, який належить ВАТ «Газпром». Виходячи з цього, протягом останніх 4 років та до сьогодні НАК «Нафтогаз України» не може отримати жодних претензій з боку ВАТ «Газпром» щодо відбору його газу з ПСГ України.

НАК «Нафтогаз України» зазначає, що весь обсяг російського транзитного газу, що надходить на територію України, у повному обсязі транспортується до споживачів країн Європи. Для забезпечення транзиту російського газу у «пікові» періоди НАК «Нафтогаз України» звертався до ВАТ «Газпром» з пропозицією щодо закачування додаткових обсягів газу до українських ПСГ, оскільки між компаніями існує чинний контракт, який передбачає таку можливість для ВАТ «Газпром». Від російських партнерів НАК «Нафтогаз України» не отримала позитивної відповіді на свою пропозицію.

НАК «Нафтогаз України» продовжує підготовку до опалювального сезону відповідно до визначеного Компанією графіку. Станом на 24 червня до підземних сховищ газу (ПСГ) закачано 19,25 млрд. куб. метрів газу, що на 1 млрд. куб. метрів більше, ніж за аналогічні періоди 2007 та 2008 років. Весь обсяг газу, який знаходиться в ПСГ буде використаний для забезпечення безперебійного функціонування об’єднаної газотранспортної системи Євразійського континенту.


Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини