Ми випереджаємо графік заповнення газових сховищ напередодні зими – Олексій Чернишов

Станом на зараз в підземних газосховищах України вже накопичено 14 млрд куб. м газу, тоді як у минулому році цього показника вдалося досягти лише на початку жовтня.

Про це розповів очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов в інтерв'ю виданню The Kyiv Independent.

Загалом для проходження опалювального сезону в ПСГ необхідно накопичити 14,7 млрд куб. м газу.

Випередження графіку вдалося досягти, зокрема, розвиваючи власний видобуток блакитного палива. Наразі Група Нафтогаз демонструє найвищі темпи буріння за останні 15 років. Лише з січня 2023 року було запущено в роботу 54 свердловини (серед них нові та капітально відремонтовані). Завдяки цьому щодоби додатково видобувається близько 5 млн куб. м газу», – повідомив очільник Нафтогазу. 

За словами Олексія Чернишова, впродовж літа 2023 року Група Нафтогаз вже закупила до 800 млн куб. м газу в приватних українських видобувників. Це не лише збільшило запаси палива, а й допомогло приватним видобувникам залучити кошти для продовження їхньої діяльності.

Голова НАК «Нафтогаз України» також зауважив, що успішне проходження опалювального сезону залежить від всіх громадян України та закликав ощадливо ставитися до енергоресурсів.

Нагадуємо, вартість газу для виробництва тепла для населення та бюджетних установ на наступний опалювальний сезон залишиться без змін.

Інші новини