Щодо стабілізації фінансового стану НАК «Нафтогаз України»

НАК «Нафтогаз України» вітає рішення Кабінету міністрів України щодо збільшення статутного фонду компанії на 18,6 млрд. грн..

Поряд з цим Компанія відзначає, що зазначене рішення не вирішує повністю проблему поточного фінансового дефіциту, оскільки не передбачає реального збільшення вільних обігових коштів, а дозволяє лише частково вирішити накопичені проблеми минулих періодів. Зокрема, консолідований дохід НАК «Нафтогаз України» в 2009 році прогнозується на рівні 100 млрд. грн., а балансова вартість запасів становитиме не менше 50 млрд. грн., в той час як розмір статутного фонду після його збільшення становитиме 24,2 млрд. грн. Значне перевищення розміру обігового капіталу над власним не дозволяє в повному обсязі вирішити проблему фінансування процесу закачування газу в ПСГ та вимагає залучення додаткових кредитних коштів.

Водночас, Компанія вважає, що прийняття Кабміном означеного рішення суттєво збільшує вірогідність успішних переговорів щодо залучення додаткових коштів для забезпечення своєчасних розрахунків за імпортований природний газ.

Компанія наголошує, що проведення вчасних та повних розрахунків з постачальниками імпортованого природного газу є сьогодні першочерговими завданням, виконання якого є критичним з точки зору забезпечення енергетичної безпеки України та стабільності транзиту газу в країни ЄС. Водночас, порушення строків проведення розрахунків з ВАТ «Газпром» призведе до переходу на авансову форму розрахунків за природний газ, що буде вкрай обтяжливим для національної економіки України.


Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини