Щодо залучення кредитних коштів Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України»

Фінансовим планом Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» на 2011 рік, який затверджений постановою КМУ від 11.03.11 №713, передбачена можливість залучення кредитних коштів для закупівлі природного газу у весняно-літній період у сумі близько 3 млрд. грн.

У липні поточного року Національна акціонерна компаня «Нафтогаз України» планує отримати кредит у ВАТ «Державний експортно-імпортний банк України» на суму 625 млн. грн. для фінансування закупівлі природного газу. Разом з тим Компанія наголошує, що залучення кредитних коштів відбувається в рамках виконання міжнародних контрактів на закупівлю природного газу та підготовки до опалювального сезону 2011-2012 рр.

Природний газ, що закуповується Компанією у міжопалювальний період, накопичується у підземних сховищах газу з метою подальшої реалізації у холодну пору року. Такий технічний процес убезпечує Компанію від ризиків дефіциту енергоресурсу у пікові періоди споживання. Подібні кредити не призводять до погіршення фінансового стану компанії, оскільки є забезпеченими товаром, ціна на який зростає.

Станом на 18.07.2011р. з початку періоду закачки (15.04.11) Компанія закачала у підземні сховища близько 7 млрд куб.м. природного газу; загалом на цю дату у сховищах накопичено 16,9 млрд.куб.м енергоресурсу.

На сьогоднішній день Національна акціонерна компаня «Нафтогаз України» є фінансово збалансованою компанією.


Управління по зв’язках з громадськістю

Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Інші новини