СПБУ «Петро Годованець» завершила буріння першої свердловини на Одеському газовому родовищі

На початку липня 2012 року самопідйомна бурова установка «Петро Годованець» завершила ...

На початку липня 2012 року самопідйомна бурова установка «Петро Годованець» завершила буріння свердловини №11 глибиною 1170м та розпочала роботи на свердловині №21 на Одеському газовому родовищі. Загалом, на цьому родовищі СПБУ «Петро Годованець» розконсервує одну та пробурить п’ять експлуатаційних свердловин.

Разом з тим, «Чорноморнафтогаз» виконує роботи з підготовки Одеського родовища до введення в експлуатацію: проводиться монтаж технологічного та експлуатаційного обладнання на блок-кондукторі (БК-1) та виготовлення двотрубних секцій підводного газопроводу на власній базі буріння та облаштування. Підводний газопровід загальною довжиною 87 км з’єднає Одеське родовище з існуючим газопроводом, по якому видобутий природний газ буде подаватися на берег. Безпосереднє прокладання газопроводу розпочнеться у липні і буде проводитися за допомогою нової трубоукладальної баржі.

Довідково

Продовження облаштування Одеського і Безіменного родовищ з використанням двох сучасних СПБУ дозволить вже у 2013 році видобути з родовищ понад 600 мільйонів кубометрів, а з 2014 року - вийти на рівень річного видобутку у понад мільярд кубометрів природного газу. Таким чином, отримані результати стануть важливою часткою виконання «Чорноморнафтогазом» програми з триразового збільшення річного видобутку природного газу - з 1,05 млрд. кубометрів у 2011 році до 3 млрд. в 2015 році.

Одеське і Безіменне газові родовища були відкриті в 1988 році. У 2006 році на Одеському родовищі почалися роботи по його освоєнню і був встановлений блок-кондуктор БК-1. Однак через відсутність коштів роботи були припинені. З цього моменту до 2011 року на родовищах проводилися лише геологорозвідувальні роботи з уточнення запасів. Відкриття нового продуктивного горизонту на Одеському родовищі дозволили збільшити сумарні запаси обох родовищ до 22 млрд. кубометрів природного газу.

.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

 

 

Інші новини