СПБУ «Сиваш» і «Таврида» завершили роботу на Штормовому родовищі

Добовий видобуток на шельфі Чорного і Азовського морів продовжує зростати. До кінця року він планується на рівні більше 5 мільйонів кубометрів

Добовий видобуток на шельфі Чорного і Азовського морів продовжує зростати. До кінця року він планується на рівні більше 5 мільйонів кубометрівСамопідйомні плавучі бурові установки «Сиваш» і «Таврида» завершили роботу на морській стаціонарній платформі МСП-17 Штормового газоконденсатного родовища. Буріння експлуатаційних свердловин проводилося в рамках дооблаштування промислу і дало можливість закріпити видобуток на шельфі Чорного та Азовського морів на рівні більше 4 мільйонів кубометрів на добу.

Так як технічні можливості СПБУ «Сиваш» і «Таврида» за причини застарілого обладнання, довгого терміну експлуатації (35 і 18 років) обмежені і бурові установки-ветерани вимагають модернізації, значне збільшення видобутку буде досягнуто за рахунок високотехнологічних СПБУ «Петро Годованець» і «Незалежність». Їх використання в продовженні облаштування нових Одеського і Безіменного родовищ дозволить вийти на новий рівень виробничих показників.

Нагадаємо, що в 2013 році «Чорноморнафтогаз» планує збільшити видобуток природного газу на 40 відсотків - з 1 млрд. 174 млн. кубометрів до 1 млрд. 649 млн. кубометрів. У січні-лютому 2013 року компанія видобула 227 млн. кубометрів природного газу. У порівнянні з результатами аналогічного періоду 2012 року зростання склало 31,7 відсотка або більше 54 млн. кубометрів.

Інші новини