Нафтогаз залучив грант технічної допомоги на розробку стратегії декарбонізації – підписано угоду з ЄІБ

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надасть грант технічної допомоги для розробки стратегії декарбонізації Групи Нафтогаз.

Відповідну угоду підписали голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов та віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська під час Конференції з питань відновлення України у Берліні. 

Ми дуже вдячні нашим партнерам з ЄІБ за підтримку, адже наявність стратегії декарбонізації має вирішальне значення для Нафтогазу. Наразі ми знаходимо баланс між поточними викликами – забезпечити країну необхідною кількістю енергоресурсів, і рухом у майбутнє – до вступу в Європейський Союз. Співпраця з ЄС напряму залежить від того, наскільки відповідально будемо підходити до викидів під час процесів видобутку, зберігання та транспортування газу й нафти. Для цього є чіткі стандарти та вимоги», – зауважив Олексій Чернишов.

Крім того, інвестуючи в різноманітні енергетичні проекти, такі як сонячна та вітроенергетика, біометан та інші «зелені» ініціативи, Нафтогаз зможе підвищити свою енергетичну стійкість. 

Диверсифікація енергетичних ресурсів забезпечить буфер проти ринкових коливань та ризиків, пов'язаних з війною, а також підтримає сталий розвиток та трансформацію енергетичного сектору України», – підкреслив очільник Групи Нафтогаз. 

Нагадуємо, Нафтогаз та Swedfund співпрацюватимуть у проектах з модернізації ТЕЦ та відновлювальної енергетики в Україні.

Інші новини